Zamknij

Wizz Air jednak nie wznowi lotów do Rosji. Linia uspokaja oburzonych internautów

04.04.2022 11:02
Wizz Air - samolot
fot. Wojciech Strozyk/Reporter/East News

Linia Wizz Air poinformowała, że nie będzie sprzedawała biletów do Rosji do końca sezonu letniego. Węgierski przewoźnik usunął już rejsy do Moskwy, Kazania i Sankt Petersburga ze swojego systemu rezerwacyjnego. Była to reakcja na falę krytyki ze strony internautów po pojawieniu się informacji, że Wizz Air udostępnił bilety do Rosji. 

Pod koniec minionego tygodnia informowaliśmy, że w systemie rezerwacyjnym Wizz Aira pojawiły się loty do Rosji. Przewoźnik planował wrócić na rosyjskie niebo już na początku czerwca. Przywrócone miały zostać cztery połączenia z Węgier do Moskwy, Kazania i Sankt Petersburga.

Gdy w sieci pojawiła się informacja o tym, że Wizz Air wznowi loty do Rosji, na linię spadła fala krytyki. Węgierski przewoźnik bardzo szybko wycofał się ze sprzedaży biletów do tego kraju.

Wizz Air usuwa z systemu rezerwacyjnego loty do Rosji

Biuro prasowe linii Wizz Air poinformowało, że wszystkie rejsy do Rosji, które pojawiły się w systemie rezerwacyjnym, zostały już anulowane. 

– Wizz Air stale monitoruje rynek, aby na bieżąco dokonywać oceny sytuacji. W związku z tym zostaną anulowane wszystkie loty do/z Rosji w sezonie letnim (do 30 października) oraz wszystkie loty do/z Ukrainy zaplanowane do końca czerwca. Połączenia są usuwane z systemu rezerwacji. Wszelkie kolejne zmiany będą ogłoszone w odpowiednim czasie – podał przewoźnik w komunikacie, cytowanym przez Rynek Lotniczy.

Przypomnijmy, że Wizz Air już pod koniec lutego ogłosił zawieszenie wszystkich lotów do Rosji. Decyzja została podjęta „ze względów operacyjnych”, ale była oczywiście związana z falami sankcji nakładanych na Rosję z powodu inwazji na Ukrainę.

Chociaż loty zostały oficjalnie zawieszone, na początku kwietnia w systemie rezerwacyjnym przewoźnika pojawiła się możliwość zakupu biletów na cztery trasy - z Budapesztu do Moskwy (lotnisko Wnukowo), Petersburga i Kazania oraz z Debreczyna do Moskwy (Wnukowo). Połączenia miały wystartować na początku czerwca. Węgierska linia wprowadziła także do systemu rezerwacyjnego rejsy na Ukrainę, w tym do Kijowa i Odessy. 

Ostatecznie Wizz Air, w reakcji na krytykę ze strony oburzonych internautów, wycofał z systemu rezerwacyjnego wszystkie loty do Rosji. 

Źródło: Rynek Lotniczy, Pasazer.com