Zamknij

Wizz Air kasuje połączenia i wstrzymuje start tras z Polski. Co się zmieni dla pasażerów?

23.09.2021 15:01
Wizz Air - samolot
fot. Albin Marciniak/East News

Wizz Air wprowadza kolejne zmiany w swojej siatce lotów. Część tras wystartuje z dużym opóźnieniem, zmniejszy się też częstotliwość niektórych połączeń i godziny wylotów – informuje portal Fly4free. Pasażerowie muszą przygotować się na sporo zmian. 

Jeszcze niedawno informowaliśmy, że Wizz Air zawiesi sześć tras z Polski, w tym m.in. do Budapesztu czy Wiednia. Teraz okazuje się, że węgierski przewoźnik planuje kolejne zmiany – zmniejszy się liczba konkretnych połączeń w siatce lotów, a część tras wystartuje nawet półtora miesiąca później, niż zapowiadano. 

Wizz Air: sporo zmian w siatce lotów

Cięcia w połączeniach dotyczą m.in. tras do Gruzji – od listopada z Gdańska i Wrocławia do Kutaisi Wizz Air będzie latał tylko raz w tygodniu (w soboty).

Częstotliwość lotów zmniejszy się też w przypadku rejsów na Islandię. Od listopada z Gdańska do Reykjaviku samoloty węgierskiej linii będą latać 2 razy w tygodniu (wcześniej były to 3 loty tygodniowo). Z kolei liczba połączeń z Warszawy do Reykjaviku zmniejszy się z 4 do 3 tygodniowo (od grudnia ma ponownie zwiększyć się do poziomu pięciu rotacji).

Ale to nie koniec zmian i utrudnień dla pasażerów. Jak podaje portal Fly4free.pl, cięcia i późniejszy start tras dotnie też lotnisko w Katowicach. Loty z Pyrzowic do Lwowa ruszą 13 grudnia (zamiast 2 listopada), do Odessy – 14 grudnia (zamiast 31 października), a do Rzymu – 16 grudnia (pierwotnie start przewidziano również na 31 października). 

Zmniejszona zostanie też częstotliwość lotów z Pyrzowic do Eindhoven (zamiast 7 razy w tygodniu, będzie tylko 5), do Dortmundu (zamiast 14 będzie 10 lotów tygodniowo) czy Oslo (od końca października 4 loty tygodniowo, pierwotnie miało być 5).

Opóźnienia w starcie połączeń dotkną większość lotnisk w Polsce. Trasa z Warszawy do Bolonii ruszy dopiero 9 grudnia, a z Gdańska do Trosmo – 15 grudnia. Później wystartują też rejsy z Krakowa na Islandię – dopiero od 13 grudnia. Pierwotnie informowano, że ruszą pod koniec października. 

Pomimo cięć w rozkładzie lotów i niepewnej sytuacji wynikającej z pandemii, Wizz Air zachęca do podróży, organizując wielkie wyprzedaże dla swoich klientów. Obecnie można skorzystać z promocji, w której bilety lotnicze na wybrane trasy są aż o 30 proc. tańsze. Warto się pospieszyć, bo akcja trwa do 23 września (do końca dnia). 

Źródło: Wizz Air, Fly4free.pl