Zamknij

Wizz Air na wakacje przeniesie swoje hitowe połączenie na inne lotnisko w Polsce. Duża zmiana od 2 czerwca

29.04.2022 15:23
Wizz Air na wakacje przeniesie swoje hitowe połączenie na inne lotnisko w Polsce. Duża zmiana od 2 czerwca
fot. SHUTTERSTOCK

W wakacje linie lotnicze Wizz Air będą realizować swoje hitowe połączenie do Abu Zabi z innego lotniska. Pasażerowie polecą do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich już nie z Katowic, a z... Krakowa.

Na początku miesiąca br. informowaliśmy, że Wizz Air w końcu uruchomił bezpośrednią trasę z Polski do Abu Zabi. To hitowe połączenie było zapowiadane już blisko dwa lata temu, jednak ograniczenia związane z pandemią wstrzymały jego inaugurację. Pierwszy lot z Katowic do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich odbył się 1 kwietnia. Rejsy na tej trasie będą realizowane tylko do końca maja.

Biuro prasowe lotniska w Katowicach w rozmowie z portalem fly4free.pl potwierdziło jednak, że połączenie zostanie przywrócone na jesieni, a dokładniej 26 września. Okazuje się jednak, że także w wakacje będzie można podróżować z Polski do Abu Zabi.

Wizz Air na wakacje przeniesie swoje hitowe połączenie na inne lotnisko w Polsce

Jak podaje portal fly4free.pl, tanie linie lotnicze Wizz Air przeniosą swoją hitową trasę na inne lotnisko w Polsce. Od 2 czerwca węgierski przewoźnik będzie realizować połączenie do Abu Zabi z Krakowa.

Rejsy do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich będą odbywać się dwa raz w tygodniu - w każdy czwartek oraz niedzielę. Bezpośredni przelot między tymi miastami trwa około 6 godzin. Samolot Wizz Aira ma startować z lotniska w Balicach o godz.12:05. Maszyna ma lądować w Abu Zabi o 19:55 czasu lokalnego. Z kolei loty powrotne zaplanowane są na godz. 20:30. Pasażerowie wylądują zaś w Krakowie chwilę po północy.

Zobacz także: Gdzie nadal obowiązują paszporty covidowe? Lista krajów jest coraz krótsza

Jak zauważa serwis fly4free.pl, połączenie z Krakowa do Abu Zabi ma być realizowane do 26 października. Z kolei, jak już wspominaliśmy, miesiąc wcześniej ponownie uruchomione zostaną rejsy do stolicy ZAE z Katowic. Oznacza to, że przez kilkadziesiąt dni Wizz Air będzie realizować rejsy do tego wyjątkowego miasta z dwóch lotnisk w Polsce.

"Połączenie z Pyrzowic do Abu Zabi to nie tylko możliwość szybkiego dotarcia do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Coraz popularniejsza staje się indywidualna organizacja wyjazdów turystycznych, a ta trasa umożliwia skorzystanie z bogatej, oryginalnej siatki azjatyckich i afrykańskich połączeń Wizz Aira z jego bliskowschodniej bazy" - mówił Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, firmy zarządzającej pyrzowickim lotniskiem.

Abu Zabi - zasady wjazdu

Turyści, którzy przyjęli szczepionkę przeciw COVID-19, mogą swobodnie podróżować do Abu Zabi. Z kolei osoby niezaszczepione zobowiązane są do przedstawienia negatywnego wyniku testu RT-PCR wykonanego w ciągu 48 godzin przed przylotem. Czas ten liczony jest od pobrania próbki w laboratorium.

Wszyscy powinni też zarejestrować swój przylot na platformie ICA. Warto też zaznaczyć, że po wylądowaniu cudzoziemcy mogą zostać losowo poddani testom RT-PCR. Jeżeli otrzymają pozytywny wynik, zostaną skierowani na kwarantannę. Zwolnienie z izolacji możliwe jest wyłącznie po otrzymaniu dwóch negatywnych wyników testów RT-PCT wykonanych w odstępie 24 godzin.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

RadioZET.pl/fly4free.pl/gov.pl