Zamknij

Wizz Air oferuje 10 tys. darmowych biletów do Wielkiej Brytanii dla uchodźców z Ukrainy

13.05.2022 11:39
Wizz Air oferuje 10 tys. darmowych biletów do Wielkiej Brytanii dla uchodźców z Ukrainy
fot. MICHAL ADAMOWSKI/REPORTER/EASTNEWS

Linie lotnicze Wizz Air ogłosiły, że udostępnią 10 tys. darmowych biletów dla uchodźców z Ukrainy, którzy chcą polecieć do Wielkiej Brytanii. Oferta dotyczy rejsów z kilku krajów europejskich, w tym z Polski.

Wizz Air od samego początku pomaga uchodźcom z Ukrainy. Zaledwie kilka dni po rozpoczęciu inwazji rosyjskiej węgierski przewoźnik ogłosił, że zapewni darmowe bilety dla uciekających z dotkniętego wojną kraju. Tanie linie zaoferowały wówczas 100 tys. bezpłatnych miejsc na wszystkich lotach europejskich z państw graniczących z Ukrainą, a więc z Polski, Słowacji, Węgier, Rumunii, a także z Mołdawii.

Ponadto Wizz Air w marcu udostępnił też tanie bilety dla Ukraińców znajdujących się w innych krajach. Dla nich węgierski przewoźnik przygotował tzw. ofertę ratunkową, w ramach której mogli oni zarezerwować miejsce w cenie 29,99 euro (ok. 144 zł). Z kolei bilet na rejs do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, na Islandię i Wyspy Kanaryjskie kosztował 69,99 euro (ok. 333 zł). 

Jak podaje portal rynek-lotniczy.pl, teraz przewoźnik we współpracy z organizacjami non-profit (Choose Love, Fundacją Shapiro, Fundacją Steve’a Morgana i USPUK) dla uchodźców z Ukrainy udostępni 10 tys. darmowych biletów do Wielkiej Brytanii.

Wizz Air oferuje 10 tys. darmowych biletów do Wielkiej Brytanii dla uchodźców z Ukrainy

Oferta Wizz Air obejmuje loty do Wielkiej Brytanii z kilku krajów w Europie, a konkretnie z Bułgarii, Węgier, Rumunii, Słowacji oraz Polski. Bezpłatne wejściówki na samolot dostępne są na 61 trasach. Podróże muszą zostać zrealizowane między 14 maja a 15 czerwca br.

Każdy pasażer będzie mógł zabrać ze sobą na pokład jedną sztukę bagażu podręcznego oraz jedną sztukę bagażu rejestrowanego do maksymalnie 32 kg. Ukraińcy w momencie rezerwacji biletu zobowiązani będą do podania numeru paszportu. Z kolei na lotnisku podczas odprawy będą musieli pokazać zarówno wspomniany dokument, jak i pozostałe dokumenty niezbędne do przekroczenia granicy.

Zobacz także: Zaskakująca "oferta turystyczna" dla Rosjan. Noclegi w zbombardowanych apartamentach w Ukrainie

Portal rynek-lotniczy.pl zaznacza, że w ten sposób Wizz Air chce wesprzeć brytyjski program rządowy "Domy dla Ukrainy". W najbliższą sobotę przedstawiciele linii, a także reprezentanci Choose Love, Fundacji Shapiro, Fundacji Steve’a Morgana, USPUK i rządu spotkają się na londyńskim lotnisku, aby razem powitać uchodźców przylatujących z Krakowa i Warszawy oraz połączyć ich z tamtejszymi sponsorami.

Cieszymy się, że Wizz Air może nadal wspierać ukraińskich uchodźców w ramach rządowego programu Wielkiej Brytanii "Domy dla Ukrainy". Mamy nadzieję, że dzięki tej inicjatywie wkrótce pomożemy wielu Ukraińcom znaleźć bezpieczne miejsce - powiedział József Váradi, prezes Wizz Air.

Przypomnijmy, że w ramach programu "Domy dla Ukrainy" wydano już ponad 95 000 wiz uchodźcom. Do tej pory około 37 000 Ukraińców przybyło do Wielkiej Brytanii.

RadioZET.pl/rynek-lotniczy.pl/travelweekly.co.uk