Zamknij

Wizz Air szuka pracowników. Tania linia ogłosiła rekrutacje w kilku miastach Polski

03.12.2021 10:41
Wizz Air
fot. Wojciech Strozyk/Reporter/East News

Wizz Air ruszył z rekrutacjami w wielu krajach Europy, również w Polsce. Popularny węgierski przewoźnik zorganizował spotkania w kilku miastach, w tym m.in. w Warszawie, Krakowie czy Gdańsku. W dniach otwartych mogą wziąć udział wszystkie osoby zainteresowane pracą w liniach lotniczych. Warto zabrać ze sobą aktualne CV. 

Wizz Air, jedna z najszybciej rozwijających się linii lotniczych w Europie, regularne poszukuje pracowników, w tym personelu pokładowego. W ramach akcji rekrutacyjnej przewoźnik organizuje szereg spotkań, na których kandydaci mogą dowiedzieć się więcej na temat pracy na stanowisku stewarda i stewardesy.

Wizz Air opublikował konkretne informacje na temat miejsca i daty spotkań rekrutacyjnych zaplanowanych w Polsce. 

Wizz Air poszukuje personelu pokładowego

Na sesje rekrutacyjne kandydaci powinni pojawić się punktualnie o 9.00, z aktualnym CV w języku angielskim. Trzeba być przygotowanym na cały dzień zajęć, w tym m.in. prezentacje, odgrywanie scenek sytuacyjnych i indywidualną rozmowę kwalifikacyjną.

Najbliższe spotkania dla kandydatów zaplanowano w: Warszawie (3 grudnia, Hampton by Hilton Warsaw Airport, ul. 17 Stycznia), Krakowie (3 grudnia, Ibis Kraków Centrum, ul. Władysława Syrokomli 2), Gdańsku (7 grudnia, Qubus Hotel Gdańsk, ul. Chmielna 47/52) oraz w Szczecinie (9 grudnia, Campanile Hotel, ul. Wyszyńskiego 30).

Jakie są wymagania na stanowisku stewarda/stewardesy? Linia Wizz Air opublikowała takie informacje na swojej stronie:

  • ukończone 18 lat;
  • co najmniej 165 cm (kobiety) lub 175 cm (mężczyźni) wzrostu;
  • dyplom ukończenia szkoły średniej;
  • biegła znajomość (w mowie i piśmie) języka angielskiego oraz dodatkowego języka (rumuńskiego, bułgarskiego, polskiego, węgierskiego, niemieckiego, litewskiego, łotewskiego, słowackiego, czeskiego, macedońskiego, serbskiego, ukraińskiego, gruzińskiego lub bośniackiego);
  • ważny paszport bez ograniczeń (minimum 6 miesięcy);
  • umiejętność pływania;
  • gotowość do przeprowadzki (w odległości 60 minut od wybranej bazy);
  • brak tatuaży i/lub kolczyków na częściach ciała widocznych podczas noszenia munduru;
  • otwartość, umiejętność pracy z ludźmi. 

Zaplanowane spotkania są częścią globalnej akcji rekrutacyjnej sieci Wizz Air w związku z planami rozbudowy floty linii w ciągu najbliższych 10 lat aż do 500 samolotów. 

Przypomnijmy, że w sierpniu tego roku Wizz Air ogłosił wielką rekrutację. Linia poinformowała wówczas, że planuje zatrudnić 4600 nowych pilotów do końca 2030 roku, przy czym ponad 300 jeszcze w 2021 roku. Jak podkreślił przewoźnik, oferta skierowana jest zarówno do doświadczonych kapitanów oraz pierwszych oficerów, jak również do osób nieposiadających doświadczenia w lotnictwie. Zaznaczono jednocześnie, że piloci, którzy dołączą do załogi Wizz Aira, będą latać nowoczesnymi samolotami typu Airbus A320 i A321 na ponad 800 trasach do 191 miejsc w 49 krajach.

Źródło: Wizz Air, Wasza Turystyka