Zamknij

Wizz Air uruchomi połączenie do Arabii Saudyjskiej. Przewoźnik będzie latać do Dammamu

23.06.2022 14:54

Tanie linie lotnicze Wizz Air właśnie ogłosiły uruchomienie lotów do Dammamu w Arabii Saudyjskiej. Węgierski przewoźnik będzie realizował połączenia m.in. z dwóch europejskich miast.

Wizz Air uruchomi połączenie do Arabii Saudyjskiej. Przewoźnik będzie latać do Dammamu
fot. BEN STANSALL/AFP/East News

Wizz Air rozpieszcza swoich klientów. Jakiś czas temu pisaliśmy, że przewoźnik ogłosił uruchomienie czterech nowych tras. Pasażerowie od czerwca mogą latać z Wrocławia do Barcelony w Hiszpanii i na greckie Rodos, a z Warszawy do Kopenhagi w Danii. Nieco później, bo 1 sierpnia, ruszy natomiast trasa ze stolicy Dolnego Śląska do Tirany w Albanii. Okazuje się jednak, że to nie koniec nowości. Właśnie Wizz Air zapowiedział uruchomienie połączenia do Dammamu w Arabii Saudyjskiej.

Wizz Air uruchomi połączenie do Arabii Saudyjskiej. Przewoźnik będzie latać do Dammamu

Niskokosztowy przewoźnik będzie realizował rejsy do Arabii Saudyjskiej z dwóch europejskich miast, tj. z Rzymu oraz Wiednia, a także z Abu Zabi.

Jak podają portale rynek-lotniczy.pl i fly4free.pl, pierwsze połączenie wystartuje 28 września. Wówczas Wizz Air poleci do Dammamu z Włoch (port lotniczy Rzym-Fiumicino). Linia będzie realizowała loty na tej trasie dwa razy w tygodniu - w każdą środę oraz niedzielę.

Zobacz także: Awaryjne lądowanie samolotu ze 185 pasażerami. Silnik zapalił się po zderzeniu z ptakiem

Zaledwie dwa dni później, 30 września, wystartuje połączenie z Wiednia, które Wizz Air będzie realizował również dwa razy w tygodniu - w poniedziałki i piątki. Z kolei rejsy z Abu Zabi będą wykonywane aż cztery razy w tygodniu - w poniedziałki, środy, piątki oraz niedziele. 

Wizz Air jest zaangażowany w zwiększanie globalnej łączności z miejscami docelowymi, gdzie istnieją realne możliwości rozwoju i ekspansji. Arabia Saudyjska to bardzo ekscytujący rynek, a nasza ekspansja przyniesie bardzo tanie podróże do Królestwa. Nasze regularne loty do Dammam zapewnią turystom całoroczne słońce, a mieszkańcom Królestwa różne kierunki - powiedział Robert Carey, prezes Wizz Aira, cytowany przez portal rynk-lotniczy.pl.

Dammam to miasto portowe położone we wschodniej Arabii Saudyjskiej, nad Zatoką Perską. W 2021 roku liczyło 1 279 092 mieszkańców.

Czy Wizz Air w najbliższym czasie uruchomi też połączenie z Polski do Dammamu? Tego nie wiadomo, ale trzymamy kciuki!

Zobacz także: Ambasada Polski w Izraelu apeluje do podróżujących. Nawet 5 godzin oczekiwania na lotnisku

loader

RadioZET.pl/rynek-lotniczy.pl/fly4free.pl