Zamknij

Wizz Air w końcu uruchomił hitową trasę z Polski. Połączenie ruszyło 2 lata po jego ogłoszeniu

05.04.2022 11:16
Abu Zabi
fot. Shutterstock

Wizz Air w końcu wystartował ze swoją niezwykłą trasą do Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Trasa została zapowiedziana blisko dwa lata temu, jednak ograniczenia związane z pandemią wstrzymały jej uruchomienie. Ostatecznie się udało i pierwszy lot z Katowic do stolicy ZEA odbył się 1 kwietnia. 

Wizz Air w ostatnim czasie wprowadza spora zmian w swojej siatce lotów. Pod koniec marca węgierska linia ogłosiła, że wznawia kilkadziesiąt tras z Polski (w dużej mierze są to popularne kierunki wakacyjne). Ale to nie koniec dobrych zmian. Na początku kwietnia ruszyło długo wyczekiwane połączenie do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Wizz Air uruchomił trasę z Katowic do Abu Zabi

Inauguracja połączenia z Katowic do Abu Zabi odbyła się 1 kwietnia. Loty są realizowane dwa razy w tygodniu – w poniedziałki oraz piątki.

Samoloty z Katowic startują o godzinie 13.55, a lądują w Zjednoczonych Emiratach Arabskich o godzinie 21.40. Rejs powrotny z Abu Zabi zaplanowano na godzinę 22.15, z lądowaniem w Katowicach-Pyrzowicach o godzinie 2.15 kolejnego dnia.

Bezpośredni przelot między tymi miastami trwa około 6 godzin.

– Połączenie z Pyrzowic do Abu Zabi to nie tylko możliwość szybkiego dotarcia do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Coraz popularniejsza staje się indywidualna organizacja wyjazdów turystycznych, a ta trasa umożliwia skorzystanie z bogatej, oryginalnej siatki azjatyckich i afrykańskich połączeń Wizz Aira z jego bliskowschodniej bazy – powiedział Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, firmy zarządzającej pyrzowickim lotniskiem.

ZOBACZ TAKŻE: Luksusowy Boeing 787 Dreamliner do wynajęcia. Będzie dostępny na wesela czy urodziny

Zasady wjazdu do Abu Zabi

Przypomnijmy, że pod koniec marca Abu Zabi złagodziło przepisy wjazdowe. Wszyscy podróżujący są zobowiązani do okazania jednego z dokumentów – zaświadczenia o przejęciu pełnego cyklu szczepień, zaświadczenia o przechorowaniu Covid-19 lub negatywny wynik testu RT-PCR wykonanego w ciągu 48 godzin przed przybyciem do ZEA. Dokument musi być w języku angielskim lub arabskim i zawierać kod QR. Warto dodać, że dzieci poniżej 16 lat są zwolnione z okazywania wyników testów/certyfikatów.

Jednocześnie wszystkie osoby przybywające do Abu Zabi (z wyjątkiem obywateli) muszą zarejestrować swoją podróż na rządowej stronie internetowej. Ponadto zobowiązane są do ściągnięcia na swój telefon aplikacji ministerstwa zdrowia. Tylko w ten sposób turyści mogą uzyskać dostęp do miejsc publicznych, takich jak hotele i centra handlowe, które są dostępne jedynie dla osób zaszczepionych.

Źródło: Wizz Air, Pasazer.com, Fly4free