Zamknij

Wizz Air wprowadza ubezpieczenie od koronawirusa. Nowa usługa taniej linii

28.01.2021 15:23
Wizz Air - samolot
fot. Shutterstock

Wizz Air wprowadza nową usługę – ubezpieczenie na wypadek zakażenia koronawirusem. Polisa obejmuje koszty rezygnacji z lotu związane z COVID-19 oraz wydatki medyczne podczas zagranicznych podróży.

W dobie pandemii wiele osób obawia się podróży samolotem. Ma to oczywiście związek z ryzykiem zarażenia się wirusem podczas podróży i ewentualnymi kosztami, które można ponieść podczas leczenia za granicą. Popularna tania linia Wizz Air poinformowała, że wprowadza dla pasażerów nowe ubezpieczenie od Covid-19 – Wizz Air Travel – dostępne w ramach pakietu ubezpieczenia podróżnego.

Wizz Air Travel: ubezpieczenie od Covid-19

Jak działa takie ubezpieczenie? Jeśli w trakcie podróży zagranicznej klient zarazi się koronawirusem i będzie musiał ponieść dodatkowe koszty w związku z koniecznością wydłużenia pobytu czy też koszty leczenia medycznego, zostaną one pokryte przez ubezpieczenie Wizz Air Travel (do określonej maksymalnej kwoty).

Polisa ta obowiązuje również w przypadku konieczności odwołania lotu z powodu zakażenia jeszcze przed wyjazdem.

Jak podano na stronie Wizz Aira, kompleksowe ubezpieczenie turystyczne jest dostępne dla klientów będącymi rezydentami i mieszkańcami 19 europejskich krajów, w tym również Polski. 

Obejmuje ono następujące świadczenia:

  • całodobowy dostęp do opieki medycznej w sprawach nagłych,
  • ochrona od skutków anulowania,
  • pokrycie zagranicznych wydatków medycznych,
  • pokrycie kosztów zagubienia lub kradzieży bagażu oraz niestawienia się do wylotu,
  • ubezpieczenie od śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Zobacz także

Wizz Air Travel można wykupić podczas rezerwacji biletu lotniczego na stronie internetowej Wizz Air lub za pośrednictwem aplikacji – oferta dotyczy lotów w jedną stronę oraz powrotnych.

Koszt takiego ubezpieczenia jest obliczany automatycznie podczas rezerwacji i zależy od długości wyjazdu. Warto podkreślić, że podróże obejmujące okres dłuższy niż 30 dni nie są objęte ochroną.

Aby wykupienie takiej polisy było możliwe, pasażowej muszą być w wieku poniżej 65 lat. Co więcej, ochrona nie jest zapewniana w przypadku podróży na lub przez Kubę.

Źródło: Wizz Air, Pasazer.com