Zamknij

Wizz Air zawiesza sześć tras z Polski. Gdzie nie polecimy jesienią i zimą?

13.09.2021 14:31
Wizz Air zawiesza sześć tras z Polski. Gdzie nie polecimy jesienią i zimą?
fot. SHUTTERSTOCK

Wizz Air już niebawem ma zawiesić aż sześć tras z różnych lotnisk w Polsce. Na jesieni i zimą nie polecimy m.in. do Budapesztu czy do Wiednia. Sprawdzamy, dokąd jeszcze nie będą latać samoloty i kiedy ma nastąpić wznowienie rejsów.

Jakiś czas temu pojawiły się informacje, że węgierskie tanie linie wznawiają kilka tras z Polski. Pod koniec sierpnia pisaliśmy o tym, że Wizz Air będzie latać m.in. do Haugesund w Norwegii, Kutaisi w Gruzji i Liverpoolu w Wielkiej Brytanii. I choć wydawało się, że przewoźnik będzie raczej poszerzał swoją siatkę połączeń, to - jak informuje portal Fly4Free.pl - Wizz Air już niebawem zawiesi kilka tras z naszego kraju. 

Wizz Air zawiesza sześć tras z Polski. Gdzie nie polecimy jesienią i zimą?

"Fly4Free" wysłało zapytanie do tanich linii o przyczynę zawieszenia lotów i czeka na odpowiedź. Według portalu wiele wskazuje na to, że popyt na te rejsy był dość niski i dlatego przewoźnik zdecydował się je czasowo wstrzymać. 

Jesienią i zimą nie polecimy m.in. z Warszawy do Budapesztu (Węgry). Ostatni lot na tej trasie ma odbyć się 29 października. Później ma nastąpić niemal 5-miesiączna przerwa. Wznowienie rejsów zaplanowane jest na 27 marca.

W nadchodzącym sezonie z siatki połączeń Wizz Air zniknie także trasa Kraków - Tromso (Norwegia). Ponownie loty mają wystartować 29 marca.

Już niebawem nie polecimy także z Warszawy do Wiednia (Austria) - wznowienie rejsów ma nastąpić 27 marca. Z kolei ostatni lot na trasie Gdańsk - Larnaka (Cypr) w tym sezonie ma odbyć się 30 października. Po niemal 5-miesięcznej przerwie, połączenie ponownie wystartuje 29 marca. 

Podobnie sytuacja przedstawia się w przypadku lotów na trasach: Poznań - Kutaisi (Gruzja) oraz Szczecin - Lwów (Ukraina), które mają zostać wznowione odpowiednio 27 i 28 marca.

Wizz Air to węgierski przewoźnik, obsługujący Europę Środkowo-Wschodnią, Zachodnią, Azję, Gruzję oraz Izrael. 

RadioZET.pl/Fly4free.pl