Zamknij

Wizz Air ogłosił cztery nowe połączenia. Będą kolejne urlopowe hity z Polski

04.08.2022 12:17

Wizz Air zapowiedział kolejne nowości. W rozkładzie lotów z Warszawy pojawią się aż cztery nowe połączenia, w tym do Walencji i Bilbao w Hiszpanii, Wenecji oraz Akaby w Jordanii. Bilety są już dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika. 

Wizz Air startujący z Lotniska Chopina
fot. Michal Adamowski/Reporter/East News

Popularny węgierski przewoźnik w ostatnim czasie mocno poszerza swoją siatkę połączeń. Niedawno informowaliśmy, że już jesienią Wizz Air wystartuje z nową trasą z Warszawy na Maderę. To tylko początek dobrych wiadomości dla klientów taniej linii. 

Kolejne nowości pojawią się w zimowym rozkładzie. Będą to popularne wśród Polaków europejskie kierunki urlopowe, ale również bardziej egzotyczne miejsce. 

Wizz Air. Cztery nowe trasy z Warszawy

Nowe połączenia pojawią się w zimowej siatce lotów Wizz Aira. Jest to możliwe dzięki rozbudowaniu floty na lotnisku w Warszawie. 

– Ogłaszamy rozwój naszej siatki połączeń z Polski, dodając dziewiąty samolot do naszej bazy na Lotnisku Chopina. Umieszczenie nowej maszyny umożliwia nam również uruchomienie kolejnych połączeń z Warszawy – powiedziała na konferencji prasowej Evelin Jeckel z firmy Wizz Air.

Loty do Walencji w Hiszpanii wystartują od 12 grudnia 2022 roku i będą realizowane dwa razy w tygodniu – poniedziałki i piątki. Rejsy do Akaby w Jordanii ruszą 13 grudnia – w tym przypadku loty również dwa razy w tygodniu (wtorek, sobota).

Nowa trasa do Wenecji we Włoszech wystartuje 14 grudnia i będzie obsługiwana w środy i niedziele. Z kolei inaugurację połączenia do Bilbao w Hiszpanii zaplanowano na 28 marca 2023 roku (loty dwa razy w tygodniu, wtorki i soboty).

Oprócz nowości przewoźnik zwiększy również częstotliwość lotów z Warszawy do Barcelony, Malagi, Kutaisi, Bazylei i Alicante.

Uwzględniając środowe informacje, flota Wizz Air w Warszawie będzie składać się z dziewięciu maszyn typu Airbus. 

Popularny węgierski przewoźnik ma łącznie 38 baz w 16 krajach, z czego pięć w Polsce - w Katowicach, Krakowie, Warszawie, we Wrocławiu i w Gdańsku. Linia oferuje z Lotniska Chopina 58 tras do 24 krajów.

Źródło: Wizz Air, PAP

loader