Zamknij

Władze Bali wstrzymują decyzję o otwarciu wyspy dla turystów. Powodem wzrost zakażeń koronawirusem

06.07.2021 14:22
Bali
fot. Shutterstock

Otwarcie, które było zaplanowane na przełom lipca i sierpnia, po raz kolejny musi zostać przeniesione. Turyści będą musieli poczekać z urlopem na Bali do momentu, kiedy uspokoi się tutaj sytuacja pandemiczna.

Jeżeli marzyliście o jak najszybszym wyjeździe na rajskie Bali, niestety nie mamy dla was dobrych wiadomości. Indonezyjska wyspa miała otworzyć swoje granice dla turystów już za kilka tygodni. Okazuje się jednak, że termin ten trzeba było przesunąć.

Powodem tej sytuacji jest wzrost zakażeń koronawirusem w tym rejonie. Rząd Indonezji założył sobie bowiem cel, że przyjmie zagranicznych gości, jeśli liczba zachorowań będzie spadać, a większość obywateli Bali zostanie zaszczepiona przeciw COVID-19.

Władze Bali wstrzymują decyzję o otwarciu wyspy na turystów. Powodem wzrost zakażeń

Bali wciąż pozostanie zamknięte dla turystów. Choć wyspa miała na przełomie lipca i sierpnia zacząć wpuszczać na swój teren osoby spoza granic, termin ten przesunięto. Powodem jest pogarszająca się sytuacja pandemiczna w całej Indonezji.

W ostatnim miesiącu notowano tutaj po 200 przypadków zakażeń dziennie. A, jak podaje portal wakacyjnipiraci.pl, indonezyjski minister turystyki, Sandiaga Uno, zapowiedział, że zaprosi turystów, jeśli liczby te spadną do 30-40 zachorowań na dzień.

Dlatego też wielkie nadzieje pokładane są w szczepieniach. Już 71 proc. Balijczyków przyjęło 1. dawkę szczepionki, a 70 proc. populacji kwalifikującej się do przyjęcia specyfiku, w pełni ma zaszczepić się do końca lipca. Wówczas pojawi się szansa na powrót do rozważań o otwarciu wyspy na turystów.

Zatem na razie na terytorium Bali mogą się dostać jedynie osoby pochodzące z innych rejonów Indonezji. Muszą jednak na miejscu okazać negatywny wynik testu na koronawirusa.

Źródło: wakacyjnipiraci.pl