Zamknij

Burmistrz Rzymu pomyliła zabytki. "Takiego błędu nie popełniłby nawet uczeń szkoły podstawowej"

13.04.2021 14:22
Burmistrz Rzymu pomyliła zabytki. "Takiego błędu nie popełniłby nawet uczeń szkoły podstawowej"
fot. SHUTTERSTOCK

Fala krytyki spadła na władze Rzymu z burmistrzem Virginią Raggi na czele. Wszystko przez opublikowanie filmu w mediach społecznościowych, w którym zamiast Koloseum pokazany został starożytny amfiteatr położony w mieście Nimes we Francji.

Trudna do uwierzenia gafa - takimi słowami włoskie media podsumowały błąd, jaki popełniły władze Rzymu. Fala krytyki, która spadła na burmistrz, jest tym większa, że Virginia Raggi była już wielokrotnie potępiana za złe zarządzanie Wiecznym Miastem, a teraz ubiega się o wybór na drugą kadencję.

Burmistrz Rzymu w ogniu krytyki. "Aż chce się płakać"

Burmistrz Virginia Raggi udostępniła na swoim profilu w mediach społecznościowych przygotowany przez zarząd Rzymu oficjalny filmik, który zapowiada zawody golfowe o Puchar Rydera z udziałem najlepszych zawodników na świecie. Wielka rywalizacja odbędzie się w 2023 roku w Rzymie, a dokładniej w gminie Guidonia.

Spot reklamowy pewnie nie zwróciłby większej uwagi, gdyby nie popełniona w nim gafa. Mianowicie filmik otwierał widok antycznego amfiteatru, jednak nie było to rzymskie Koloseum, a... amfiteatr położony w mieście Nimes na południu Francji.

Virginia Raggi znalazła się w ogniu krytyki ze strony polityków.

Aż chce się płakać, bo na wideo wyprodukowanym przez zarząd miasta zamiast Koloseum jest Arena w Nimes - stwierdził deputowany z Rzymu Luciano Nobili. Dodał także, że takiego błędu nie popełniłby nawet uczeń szkoły podstawowej.

Rzymie wytrzymaj, ta kadencja już się prawie kończy - podsumował sarkastycznie.

Po fali krytyki i złośliwych komentarzy z nagrania usunięto widok francuskiej Areny.

RadioZET.pl/PAP(Sylwia Wysocka)