Zamknij

Włochy zaostrzają restrykcje dla turystów. Od 1 września nowe zasady dotyczące paszportów covidowych

27.08.2021 09:01
Restauracja we Włoszech
fot. Shutterstock

Władze Włoch podjęły decyzję o nowych obostrzeniach obowiązujących na terenie kraju. Zasady, które zostaną wprowadzone 1 września, będą dotyczyły okazywania paszportów covidowych w kolejnych miejscach. Zobaczcie, gdzie trzeba będzie mieć ze sobą takie zaświadczenie.

Włochy to kolejny europejski kraj, który w obawie przed przyrostem zachorowań na COVID-19, postanowił wprowadzić dodatkowe restrykcje. Do tej pory przepustką wjazdową dla turystów chcących spędzić tu wakacje był właśnie paszport covidowy.

Okazuje się jednak, że wymóg okazywania tego dokumentu we Włoszech nieco rozszerzono. Od jakiegoś czasu bowiem jest on niezbędny przy wejściu do restauracji, kina czy na basen. Wygląda na to, że od 1 września zmienią się zasady dotyczące tego zaświadczenia. Będzie ono wymagane w kolejnych miejscach.

Włochy zaostrzają restrykcje dla turystów. Od 1 września nowe zasady dotyczące paszportów covidowych

Już 1 września Włochy wprowadzają kolejne restrykcje dla turystów. Tym razem dotyczyć będą one zakresu działania paszportów covidowych. Przypominamy, że są to dokumenty, którymi dysponuje każdy zaszczepiony przeciw COVID-19, ozdrowieniec czy osoba, która otrzymała negatywny wynik testu na koronawirusa.

Do tej pory paszport ten wymagany był we Włoszech m.in. przy wejściu do restauracji czy na obiekt sportowy. Wygląda jednak na to, że rząd kraju chce poszerzyć jego działanie.

Od 1 września będzie on także obowiązkowy dla osób podróżujących transportem publicznym. Pasażerowie przemieszczający się za pośrednictwem samolotów (również tych krajowych), pociągów międzyregionalnych, autobusów, promów czy statków również będą musieli mieć przy sobie to zaświadczenie.

Warto pamiętać jednak o tym, że paszport covidowy nie będzie wymagany w przypadku komunikacji miejskiej.

ZOBACZ TAKŻE:  Włochy: obostrzenia i zasady wjazdu. O czym warto pamiętać przed podróżą?

Źródło: turysci.pl