Zamknij

Ten region Włoch przeżywa turystyczne oblężenie. "Złote czasy"

08.07.2021 11:31
Rimini - plaża
fot. Shutterstock

Riwiera nad Adriatykiem we włoskim regionie Emilia-Romania mimo pandemii i limitów wynikających z reżimu sanitarnego przeżywa niemal "złote czasy". Do tego popularnego regionu wakacyjnego przybyli turyści z wielu krajów Europy. 

Emilia-Romania z dziesiątkami kilometrów plaż i hoteli w Rimini, Riccione, Cervii, Cattolica, a także w rejonie Rawenny to najważniejsza kolebka letniej turystyki we Włoszech, odwiedzana co roku przez miliony krajowych i zagranicznych turystów. Okazuje się, że region ten przeżywa obecnie "złote czasy". Nawet pandemiczne obostrzenia nie zniechęcają turystów. 

Włochy. Riwiera nad Adriatykiem pełna turystów

Włoski dziennik “Corriere della Sera” przedstawił prognozy wskazujące na to, że tegoroczny sezon w tej części Włoch może być nawet lepszy niż w 2019 roku, a więc w ostatnim przed pandemią.

Gazeta zauważa, że spragnieni słońca i ciepłego morza mieszkańcy północnej i środkowej Europy zmierzają do kurortów w tym rejonie. To przede wszystkim Szwajcarzy, Niemcy, Austriacy, Belgowie, Holendrzy, Luksemburczycy. Są także Polacy.

Zeszłoroczny sezon w pierwszym roku pandemii był mimo spadku przyjazdów dobry, a obecny, dwa lata po ostatnich beztroskich wakacjach bez koronawirusa będzie jeszcze lepszy – informują włoskie media.

– Turyści wrócili. Jesteśmy usatysfakcjonowani –  powiedział PAP Andrea Corsini, odpowiedzialny we władzach Emilii- Romanii między innymi za turystykę. –   Sezon rozpoczął się z pewnym opóźnieniem z powodu Covid-19, ale od połowy czerwca jest wielu Włochów i cudzoziemców – dodał.

Corsini uważa, że 2021 rok będzie jeszcze lepszy od dość pomyślnego 2020. Jak zaznaczył, “To wakacje zgodne z protokołami bezpieczeństwa, możliwe głównie dzięki szczepionkom, ale także, w przypadku turystów z zagranicy, przepustce Covid”.  

Zdaniem rozmówcy PAP dużego napływu turystów do historycznych miast należy oczekiwać we wrześniu.

– Jesteśmy pełni optymizmu i ufności – podkreślił. – Teraz mamy szczepionki, co – jak sami dostrzegamy – bardzo zmienia spojrzenie na wakacje, a także warunki bezpieczeństwa.

Andrea Corsini przypomniał, że podczas wypoczynku nie można zapominać o tym, że kryzys się nie skończył i nadal trzeba zachowywać ostrożność.

Źródło: PAP