Zamknij

Wspólne podróżowanie oznacza szczęśliwszy związek!

Nina Czochara
04.12.2017 10:49

To doskonała wiadomość dla tych, którzy lubią razem podróżować. Z ankiety przeprowadzonej przez organizację US Travel Association wynika, że pary, które decydują się na wspólne wyjazdy, mają szczęśliwszy związek i bardziej satysfakcjonujące życie seksualne. 

Wspólne podróżowanie oznacza szczęśliwszy związek!
fot. Flickr

W badaniu wzięło udział ponad 1000 osób. Wyniki ankiety jednoznacznie wskazują, że podróże są idealnym sposobem na polepszenie relacji w związku. Dlaczego? Podczas wyjazdów mamy doskonałą okazję na to, aby spędzać wspólny czas z dala od codziennego pośpiechu, obowiązków, problemów i przede wszystkim rutyny. Możemy na spokojnie porozmawiać, zorganizować romantyczną kolację i przeżyć wspólnie coś nowego, ekscytującego.

O pozytywnym wpływie podróżowania mówił sam przewodniczący US Travel Association, Roger Dow: „Pary, które wspólnie podróżują mają szczęśliwsze i zdrowsze związki niż te, które tego nie robią”.

A co konkretnie pokazały wyniki przeprowadzonej ankiety?
Aż 83% ankietowanych potwierdza, że dzięki wspólnym wyjazdom z partnerem można dłużej utrzymywać związek w fazie ekscytacji. Natomiast 72% twierdzi, że za sprawą podróży ich relacje zostają na nowo rozbudzone.

Z prezentów najbardziej lubimy wspólne wyjazdy. 63% osób uważa, że najlepszym prezentem od ukochanej osoby nie jest biżuteria czy drogie kosmetyki, ale wspólna podróż, chociażby na kilka dni. 

Podróżowanie w parach wpływa pozytywnie na życie seksualne. Aż 77% osób decydujących się na wspólne podróże przyznaje, że w sferach seksualnych jest bardzo zadowolona. Z kolei 28% ankietowanych twierdzi, że ta sfera w związku poprawiła się właśnie dzięki wyjazdom we dwoje.

Taką teorię potwierdzają sami psychologowie, którzy uważają, że każda zmiana otoczenia ma bardzo duży wpływ na podgrzanie atmosfery w związku i zdrowsze relacje. Często podczas romantycznych podróży we dwoje czujemy się po prostu jak na pierwszej randce. Oby jak najwięcej takich wyjazdów!

Zobacz także

___

RadioZET.pl/national-geographic.pl/NC