Zamknij

Wybrał się ze swoim synem w podróż samolotem do Rosji. Byli jedynymi pasażerami na pokładzie [WIDEO]

30.09.2022 10:43

Podczas gdy ogromna liczba osób próbuje uciec z Rosji, ten mężczyzna postanowił polecieć do tego kraju w celach turystycznych. W podróż samolotem zabrał swojego syna i okazało się, że byli jedynymi pasażerami na pokładzie. Do sieci trafiło nagranie, które pokazuje całkowicie pusty samolot. 

Pusty pokład samolotu
fot. Shutterstock

Po ogłoszeniu częściowej mobilizacji wojskowej przez Władimira Putina setki tysięcy osób próbowało wydostać się z kraju. Rosjanie zaczęli masowo kupować bilety lotnicze. Ceny za lot zaczęły w pewnym momencie sięgać niemal 30 tys. złotych. 

Okazuje się, że gdy jedni próbują uciec z Rosji, inni decydują wybrać się tam w celach turystycznych. Swoją historię, a właściwie swój lot do Federacji Rosyjskiej, przedstawił w mediach społecznościowych Kaloy Akhilgov. 

Turysta wybrał się z synem do Rosji. Pokład samolotu był pusty 

Mężczyzna swoją podróżą do Rosji podzielił się na Twitterze. Na opublikowanym nagraniu widać, że samolot rosyjskiej linii S7 jest całkowicie pusty – poza Kaloy Akhilgov, jego synem i załogą na pokładzie nie ma już nikogo. 

Taki obraz samolotu wygląda dość apokaliptycznie, choć na pewno jest to historia, która nie zdarza się zbyt często.

Pod wideo nie zabrakło komentarzy osób, które żartują sobie z tej sytuacji.

– Chyba nikt nie ma gorszego Światowego Dnia Turystyki niż Rosja – powiedział Rafat Ali, wydawca portalu Skift.

– O co chodzi? Przecież tysiące Rosjan realizuje "turystykę wyjazdową" w ostatnich dniach – napisał inny z internautów.

Przypomnijmy, że w związku z sankcjami i zamkniętą przestrzenią powietrzną zakres międzynarodowych usług lotniczych do i z Rosji ogranicza się głównie do lotów z Azerbejdżanem, Armenią, Białorusią, Kirgistanem, ZEA, Tadżykistanem, Turcją i Uzbekistanem.

Źródło: swavedigest.com, Fly4free

loader