Zamknij

Wybrano najlepsze miasta świata. To może być gotowa lista podróżnicza [RANKING]

13.07.2022 10:50

Wydawnictwo podróżnicze TimeOut opublikowało ranking najlepszych miast świata 2022 roku. To może być gotowa lista podróżnicza dla osób, które w czasie urlopu szukają bogatego życia nocnego, doskonałej kuchni i ciekawej oferty kulturalnej. W pierwszej dziesiątce dominują europejskie miasta. 

Edynburg, Szkocja
fot. Shutterstock

Ranking dotyczący "najlepszych miast świata" powstał na podstawie 20 tys. opinii samych mieszkańców i redaktorów TimeOut. W dwóch ubiegłych latach, z powodu pandemii i potrzeby izolacji, skupiano się głównie na "duchu społeczności". W tym roku pod uwagę brano m.in. takie kryteria jak życie nocne, oferta kulinarna, kultura i sztuka oraz mnogość muzeów. Które miasta okazały się w tym zestawieniu najlepsze?

Edynburg najlepszym miastem świata

Na pierwsze miejsce rankingu trafił Edynburg. Stolica Szkocji została doceniona za sprawą niezwykłych zabytków, klimatu i bogatej oferty atrakcji kulturalno-rozrywkowych. W zestawieniu wzięto też pod uwagę, że to jedno z najpiękniejszych miast do zwiedzania na piechotę. Jednocześnie na miejscu można znaleźć sporo restauracji i barów.

Drugą pozycję zajęło Chicago. W rankingu podkreślono, że miasto to wyróżnia się bogatym życiem nocnym i wieloma atrakcjami. "Niezależnie od tego, czy chcesz spróbować światowej klasy restauracji, imprezować do 4 nad ranem w zabytkowych klubach, spędzić dzień na słońcu nad jeziorem Michigan czy zobaczyć kultowe dzieła sztuki, tutaj nie można się nudzić" – tłumaczą redaktorzy z TimeOut.

Podium zamyka Medellín. Kolumbijskie miasto, znane jako "miasto wiecznej wiosny" oferuje nie tylko świetną pogodę przez cały rok, ale też niezwykłą sztukę uliczną, przyjaznych mieszkańców i imprezowy klimat. Medellín,  które kiedyś należało do jednego z najniebezpieczniejszych na świecie, teraz rozkwita. 

Pełny ranking TimeOut obejmuje łącznie 54 miasta z całego świata. Niestety na listę nie trafiło żadne polskie miasta. Poniżej przedstawiamy pierwszą dziesiątkę.

Najlepsze miasta świata 2022 [LISTA]

  1. Edynburg, Szkocja
  2. Chicago, USA
  3. Medellin, Kolumbia
  4. Glasgow, Szkocja
  5. Amsterdam, Holandia
  6. Praga, Czechy
  7. Marrakesz, Maroko
  8. Berlin, Niemcy
  9. Montreal, Kanada
  10. Kopenhaga, Dania

Źródło: timeout.com, Fly4free

loader