Zamknij

Wybrano najlepsze plaże nad Bałtykiem. Wśród nich trzy plaże z Polski

Nina Czochara
21.08.2018 10:29
Łeba
fot. Pixabay

Brytyjski dziennik "The Guardian" opublikował ranking 20 najpiękniejszych plaż nad Morzem Bałtyckim. W zestawieniu znalazły się trzy plaże w Polsce.

Jak wyjaśnili autorzy rankingu, Bałtyk jest zimniejszy, ale za sprawą dzikich wysp i białych, piaszczystych plaż, wybrzeże północnej Europy mogą być świetną alternatywą dla Morza Śródziemnego.

Wolin, Łeba, Hel - tam jest najpiękniej 

W zestawieniu pojawiły się plaże na Łotwie, Litwie, w Niemczech, Rosji, Finlandii, Estonii i oczywiście Polsce. W gronie wyróżnionych na polskim wybrzeżu znalazły się plaże na wyspie Wolin. Redaktorzy "The Guardian" docenili m.in. znajdujący się tam Woliński Park Narodowy, przez który przebiegają ścieżki turystyczne o łącznej długości niemal 50 kilometrów. Wrażenie zrobiły na nich również nadmorskie klify i cały obszar cieśniny Świna, który uznali za zachwycający. Zdaniem twórców rankingu Wolin jest idealnym miejscem dla miłośników przyrody. 

Woliński Park Narodowy
fot. Shutterstock

W zestawieniu "najładniejszych plaż" znalazła się również Łeba. "Po długiej zimie Polacy z różnych stron masowo wyjeżdżają na białe, piaszczyste plaże wokół Łeby". W tym miejscu podkreślono szczególną urodę Słowińskiego Parku Narodowego - nadmorskie jeziora, torfowiska, łąki i lasy. Brytyjczycy uznali ten park za prawdziwy raj dla fotografów.

Hel
fot. Shutterstock

W rankingu pojawił się także Hel, który zwraca uwagę swoim położeniem i kilkunastokilometrową plażą. Redaktorzy brytyjskiego dziennika uznali miasto za "dziwaczne miejsce", w którym warto zobaczyć zabytkową latarnię morską, domki rybackie i Muzeum Rybołówstwa.

Zobacz także

Źródło:  theguardian.com

___

RadioZET.pl/NC