Zamknij

Wyspy Kanaryjskie ubezpieczą turystów od koronawirusa. Co obejmuje polisa?

07.08.2020 10:57

Władze Wysp Kanaryjskich poinformowały, że zapewniają wszystkim turystom ubezpieczenie od skutków zakażenia koronawirusem w czasie wakacji spędzanych w tym regionie Hiszpanii. Podpisano już obowiązującą od tego tygodnia umowę.

Gran Canaria
fot. Shutterstock

Popularne turystycznie Wyspy Kanaryjskie są pierwszym hiszpańskim regionem, który zaoferował turystom tego typu ubezpieczenie. Porozumienie zostało zawarte przez regionalne ministerstwo ds. turystyki z firmą ubezpieczeniową. Nowe przepisy weszły w życie w tym tygodniu i będą obowiązywały przez najbliższy rok. 

Wyspy Kanaryjskie pokryją koszty leczenia i kwarantanny

Zgodnie z nowymi przepisami w przypadku zarażenia się koronawirusem umowa gwarantuje pokrycie wszystkich kosztów związanych z leczeniem COVID-19, a także koszty przedłużenia pobytu i powrotu do rodzinnego kraju w przypadku konieczności poddania się kwarantannie.

Warto tutaj podkreślić, że ubezpieczenie obejmuje tylko turystów (krajowych i zagranicznych), którzy zachorują podczas pobytu na Wyspach Kanaryjskich.  W związku z tym będą badane okoliczności zakażenia, by sprawdzić, gdzie do niego doszło.

Minister ds. turystyki Wysp Kanaryjskich Yaiza Castilla zaznaczyła, że działania te są podejmowane w celu zwiększenia bezpieczeństwa i spokoju turystów. Zgodnie z umową firma ubezpieczeniowa uruchomi specjalny telefon alarmowy, który będzie obsługiwał zgłoszenia dotyczące zachorowań wśród turystów spędzających wakacje na archipelagu.

Wyspy Kanaryjskie są jednym z najmniej dotkniętych przez pandemię regionów Hiszpanii. Do czwartku potwierdzono tam 2699 zakażeń SARS-CoV-2 oraz 162 zgony. Według danych hiszpańskiego ministerstwa zdrowia daje to 122 infekcje na 100 tys. mieszkańców - najniższy wynik w kraju. W Madrycie współczynnik ten wynosi 1175.

Źródło: PAP