Zamknij

Z Rzeszowa bezpośrednio do Izraela i USA! Nowe trasy LOT

Nina Czochara
08.12.2017 14:44

Od przyszłego roku LOT uruchamia dwa bezpośrednie połączenia z lotniska Jasionka w Rzeszowie. Do Tel Awiwu zaczniemy latać już od 11 marca, a do Newark w Stanach Zjednoczonych od 29 kwietnia. Oba rejsy będą realizowane raz w tygodniu. 

Z Rzeszowa bezpośrednio do Izraela i USA! Nowe trasy LOT
fot. East News

Rejsy na trasie Rzeszów-Newark będą obsługiwane Boeingami 787 Dreamliner. Samoloty z lotniska w Jasionce mają startować w poniedziałki o godz. 14:10, a na lotnisku w USA wylądują około 17:40 lokalnego czasu. Loty powrotne będę realizowane w każdą niedzielę, o godz. 19:25.

Cieszymy się, że po 10 latach przerwy możemy przywrócić pasażerom z Podkarpacia bezpośrednią łączność z Nowym Jorkiem i New Jersey, jednym z najważniejszych ośrodków Polonii amerykańskiej. Przez te dziesięć lat potencjał tego połączenia bardzo się rozwinął (…) Łącznie pomiędzy Rzeszowem a Nowym Jorkiem podróżuje rocznie ponad 32 tys. osób. To stwarza ogromną biznesową szansę, z której nie mogliśmy nie skorzystać – powiedział Rafał Milczarski, prezes LOT.

Loty na trasie Rzeszów-Tel Awiw zostaną uruchomione od marca 2018 roku. Rejsy będą  realizowane dwoma maszynami – Boeingami 737-800 NG i Boeingami 737 MAX 8. Tutaj również samoloty mają startować w poniedziałki (o godz. 6:05) i lądować o 11:50 w Izraelu. Z Tel Awiwu do Rzeszowa pasażerowie będą mogli polecieć co niedzielę o godz. 20:50. 

Oprócz Rzeszowa i Warszawy, od czerwca bieżącego roku, LOT realizuje rejsy do Izraela także z lotniska w Poznaniu, Wrocławiu, Lublinie i Gdańsku. W sumie Polskie Linie Lotnicze LOT obsługują 19 połączeń tygodniowo między Polską a Tel Awiwem.

___

RadioZET.pl/NC