Zamknij

Zaatakował personel pokładowy. Został uniewinniony, bo pomieszał alkohol z lekami

18.01.2022 15:13
Samolot
fot. SHUTTERSTOCK

Jeden z pasażerów linii lotniczej British Airways podczas lotu do Stanów Zjednoczonych zachowywał się agresywnie w stosunku do personelu pokładowego. Sprawa była na tyle poważna, że trafiła do sądu. Finalnie mężczyzna został uniewinniony, bo okazało się, że... pomieszał leki z alkoholem.

Do tego incydentu doszło w samolocie linii British Airways lecącym z londyńskiego lotniska Heathrow do San Jose w Kalifornii.

Zobacz także: Podczas lotu odkryła, że zdradza ją mąż i rozpętała awanturę. Konieczne było awaryjne lądowanie

Zaatakował personel pokładowy. Został uniewinniony, bo pomieszał alkohol z lekami

Pochodzący z Londynu 33-letni bankier William Clegg podczas lotu do USA zaatakował personel pokładowy. Jedną ze stewardess próbował uderzyć głową, a drugą przewrócić na ziemię. Sytuacja była na tyle poważna, że sprawa trafiła do sądu. Mężczyzna został oskarżony o napaść na pięciu pracowników brytyjskiej linii lotniczej. 

Jego obrońca powiedział, że zachowanie bankiera podczas lotu spowodowane było połączeniem alkoholu z tabletkami nasennymi. Dodał, że Brytyjczyk nie był świadomy skutków ubocznych takiej mieszanki. Sam Clegg przyznał, że jego partnerka regularnie łączy te same tabletki z winem i do tej pory nic nigdy jej się nie działo.

Gdyby ktoś mi powiedział – lub gdybym przeczytał ulotkę – że jest nawet tylko jedna szansa na milion, że tak się stanie, nie wziąłbym tych pigułek - powiedział Clegg, cytowany przez portal mirror.co.uk.

Ponadto obrońca 33-latka oświadczył ławie przysięgłych, że mężczyzna regularnie lata do klientów samolotem. Tylko w roku poprzedzającym odbył 90 rejsów związanych z pracą. Dodatkowo powiedział, że Brytyjczyk od 8. do 13. roku życia cierpiał na nocną epilepsję, wskutek czego ma teraz problemy ze snem. 

Finalnie bankier został uniewinniony i oczyszczony z zarzutów. 33-latek przeprosił za swoje zachowanie i podziękował prawnikom za pomoc.

Jak się spakować na podróż
10 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

RadioZET.pl/mirror.co.uk/fly4free.pl