Zamknij

Zakaz siadania na Schodach Hiszpańskich. Nawet 400 euro kary dla turystów

Nina Czochara
07.08.2019 09:43
Schody Hiszpańskie
fot. Pixabay

Turyści nie będą mogli siadać na słynnych Schodach Hiszpańskich - zadecydowały władze Rzymu. Kara za złamanie tego nowego przepisu wynosić będzie od 250 do 400 euro.

Dotychczas obowiązywał zakaz jedzenia i picia na 136 rokokowych schodach na Placu Hiszpańskim w Rzymie, których włoska nazwa brzmi Scalinata di Trinita dei Monti (Świętej Trójcy), bo prowadzą do kościoła pod takim wezwaniem. Zostały one zbudowane w pierwszej połowie XVIII wieku, a zaprojektowali je rzymscy architekci Francesco De Sanctis i Alessandro Specchi.

Rzym zakazuje siadania na Schodach Hiszpańskich

Wprowadzenie zakazu siadania na słynnych stopniach na Placu Hiszpańskim, co każdego dnia robiły dotąd tysiące ludzi, to wynik zaostrzenia regulaminu straży miejskiej w dziedzinie ochrony zabytków i walki z zachowaniem uważanym za brak szacunku dla historycznego i kulturowego dziedzictwa stolicy Włoch.

Schody Hiszpańskie w Rzymie
fot. pixabay

Najwyższa grzywna w wysokości 400 euro będzie wymierzana w przypadku szczególnie rażącego postępowania, takiego jak brudzenie czy niszczenie schodów, których gruntowna renowacja zakończyła się w 2016 roku. Podobną surową ochroną objęto wcześniej rzymskie fontanny.

ZOBACZ TAKŻE:

•  Nowe zakazy i surowe kary dla turystów w Rzymie. Na co trzeba uważać?

•  Wybierasz się do Rzymu? Słynna fontanna di Trevi może być zamknięta

•  Surowe kary dla turystów na włoskiej Capri. Nawet 500 euro grzywny za używanie plastiku

___

RadioZET.pl/PAP/NC