Zamknij
Zamarznięty i pokryty śniegiem Bałtyk. Niesamowite zdjęcia trafiły do sieci
  • Zamarznięta plaża Międzyzdroje 2
  • Zamarznięta plaża Międzyzdroje 3
  • Zamarznięta plaża Międzyzdroje 4
  • 6 Zobacz
fot. East News

Zamarznięte i pokryte śniegiem Morze Bałtyckie prezentuje się naprawdę niezwykle. Taki widok jest efektem utrzymującej się w ostatnim czasie mroźnej pogody. Osoby, które wybrały się w weekend na spacer nad Bałtyk, mogły w wielu miejscach podziwiać, jak morze przy brzegu zamieniło się w magiczną lodową pustynię. 

W miniony weekend na plaży m.in. w Międzyzdrojach czy Świnoujściu pojawiło się bardzo wielu spacerowiczów. Tym razem atrakcją był zamarznięty Bałtyk. W sieci pojawiły się zdjęcia ukazujące to niesamowite zjawisko.

Zamarznięty i pokryty śniegiem Bałtyk

Tegoroczna zima w Polsce jest wyjątkowa pod wieloma względami. Już dawno w naszym kraju nie występowały tak obfite opady śniegu. Co więcej, dawno nie zanotowano aż tylu mroźnych dni. 

To właśnie utrzymujące się od ponad tygodnia ujemne temperatury sprawiły, że woda w Bałtyku zamarzła i wielu miejscach przy brzegu morze zamieniło się w śnieżną pustynię. W Świnoujściu zatarła się granica między wodą a lądem. 

Niezwykle prezentowała się też plaża w Międzyzdrojach. Na zdjęciach można zobaczyć tłumy mieszkańców i turystów, którzy spacerują po plaży przypominającej "lodową krainę". 

Okazuje się, że tak niesamowitym widokiem nie będzie można cieszyć się zbyt długo. Już w tym tygodniu temperatura wzrośnie powyżej zera i zaczną się roztopy. Jest to więc ostatni moment, aby podziwiać zamarznięty Bałtyk. 

Źródło: TVN Meteo