Zamknij

Zamiast domku z łazienką... pokój w kontenerze. To najgorsza oferta Airbnb w historii

Nina Czochara
20.05.2019 10:48
Nocleg w kontenerze - Amsterdam
fot. Facebook/Ben Speller

Brytyjski turysta wybierając się do Amsterdamu, zarezerwował z wyprzedzeniem nocleg w "domku z prywatną łazienką" - tak przynajmniej podano w ofercie serwisu Airbnb. Po dotarciu na miejsce okazało się, że w rzeczywistości to... stojący na chodniku kontener.

Pochodzący z Wielkiej Brytanii Ben Speller przyjechał do Amsterdamu na mecz i potrzebował noclegu na jedną noc. Zarezerwował przez portal Airbnb domek w cenie 100 funtów (prawie 500 złotych). Ogłoszenie dotyczyło "czystego domku z prywatną łazienką". Mężczyzna nie spodziewał się jednak, jak bardzo jego wyobrażenia o tym miejscu, będą odbiegać od rzeczywistości...

Niemal 500 zł za nocleg w kontenerze

Zamiast domu, czy chociaż pokoju, okazało się, że oferta to w rzeczywistości nocleg w kontenerze ustawionym na poboczu drogi i otwierającym się bezpośrednio na ulicę. Prywatna łazienka okazała się wydzielonym fragmentem metalowego „domu” z przenośną toaletą.

– Kiedy przyjechaliśmy taksówką, minęliśmy kontener trzy razy, ponieważ nie mogłem uwierzyć, że to możliwe. Potem sprawdziłem ogłoszenie. Okazało się, że właściciel w międzyczasie zmienił opis na "kontener mieszkalny" – żali się turysta.

Nocleg w kontenerze
fot. Facebook/Ben Speller

Kiedy Brytyjczyk poprosił o zwrot pieniędzy za nocleg w kontenerze, właściciel odmówił. Stwierdził jedynie, że powinni być "wdzięczni", że im pomógł. 

Gdy Ben nagłośnił sprawę, wyszło na jaw, że właściciel oferuje więcej niż jeden kontener. Podobny obiekt wynajmował także w innej części Amsterdamu. Kiedy sprawa dotarła do Airbnb, oferta i profil gospodarza zniknęły z portalu. Poszkodowany turysta otrzymał także zwrot kosztów i dodatkowe 100 GBP rekompensaty.

Holenderski serwis informacyjny AT5 później udał się w tamto miejsce. Okazało się, że kontener jest pusty, a niedługo później został odholowany przez miasto. - Usunęliśmy tego użytkownika i jego oferty z naszej platformy. Błędne lub fałszywe aukcje nie powinny się w ogóle na niej znaleźć, a nasz zespół ciężko pracuje, aby stale wzmacniać naszą ochronę. Każdej nocy dzięki nam melduje się ponad 2 miliony gości, takie problemy są niezwykle rzadkie – zapewnił rzecznik Airbnb w rozmowie z "Sun Online Travel".

Przeczytaj także:

Najgorsza oferta na Airbnb? 215 zł za łóżko piętrowe... na balkonie

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC