Zamknij

Zamknięto kolej na Gubałówkę. Turyści mogą dostać się na wzniesienie busem

01.12.2021 15:00
Kolej na Gubałówkę
fot. Stanislaw Bielski/REPORTER

Jedna z najpopularniejszych kolejek w Polsce - ta na Gubałówkę - jest nieczynna. Dla turystów przygotowano jednak alternatywę w postaci busów. które dowiozą ich na wzniesienie. Sprawdźcie, do kiedy będą obowiązywały takie zmiany i kiedy znów będzie można się przejechać kultowym wagonem.

Gubałówka to podłużne wzniesienie na Pogórzu Gubałowskim. Ma ono wysokość 1126 m n.p.m. i można z niego podziwiać piękną panoramę Zakopanego i Tatr. Nic więc dziwnego, że miejsce to cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród turystów, którzy tłumnie udają się tu pospacerować, skosztować lokalnych specjałów i popodziwiać widoki.

Na Gubałówkę najszybciej można się dostać za pomocą popularnej kolejki linowo-terenowej. Już sama przejażdżka tym charakterystycznym pojazdem stanowi nie lada frajdę dla wielu osób. Niestety w ostatnim czasie jest ona nieczynna, a podróżnicy mogą dostać się na wzniesienie za pomocą specjalnie przygotowanych dla nich busów.

Zobacz także: Krzyż na Giewoncie i śmigłowiec TOPR na tle Księżyca. Niezwykłe zdjęcie podbija sieć

Zamknięto kolej na Gubałówkę. Turyści mogą dostać się na wzniesienie busem

W ostatnich dniach kolej na Gubałówkę jest nieczynna. Turyści, którzy chcą się dostać na wzniesienie, aby poobserwować panoramę Zakopanego i Tatr, mogą wejść na nie pieszo albo też udać się tutaj busem. Taki środek transportu zaproponowano jako alternatywę dla niedziałającego obecnie wagonu.

Najpopularniejsza kolej linowo-terenowa została wyłączona ze względu na przegląd techniczny, który jest tu regularnie wykonywany. Przywrócenie jej działalności zaplanowano na 16 grudnia. Wygląda więc na to, że wszyscy, którzy wybierają się tutaj na święta Bożego Narodzenia i sylwestra, będą już mogli z niej skorzystać.

Jeżeli jednak zawitacie do Zakopanego wcześniej, możecie wjechać na Gubałówkę busem. Pod dolną stację kolejki podstawione będą pojazdy, które zabiorą turystów na górę w tej samej cenie, co wagon - normalny bilet w obie strony kosztuje 23 zł, a ulgowy 19 zł.

Wybieracie się w najbliższym czasie w Tatry?

Źródło: Onet Podróże