Zamknij

Zapalił papierosa w samolocie i wywołał pożar. Grozi mu postępowanie sądowe

02.11.2022 13:20

Pewien pasażer podczas lotu z Izraela do Tajlandii udał się do toalety, aby zapalić papierosa. Następnie wrzucił niedopałek do kosza na śmieci i... wywołał pożar. Na szczęście załoga pokładowa w porę zażegnała niebezpieczną sytuację.

Zapalił papierosa w samolocie i wywołał pożar. Grozi mu postępowanie sądowe
fot. MICHAL ADAMOWSKI/REPORTER/EASTNEWS

Do tego zdarzenia, które mogło się naprawdę źle skończyć, doszło pod koniec minionego tygodnia. Incydent miał miejsce na pokładzie samolotu izraelskich linii lotniczych El Al lecącego z Tel Awiwu do Bangkoku w Tajlandii.

Zobacz także: Wizz Air rozdaje w ramach przeprosin vouchery na loty. Pasażerowie mogą wydać 380 zł 

Zapalił papierosa w samolocie i wywołał pożar. Grozi mu postępowanie sądowe

Jak podaje portal businessinsider.com, jeden z pasażerów najwidoczniej nie mógł wytrzymać bez nikotyny i w trakcie rejsu udał się do toalety, aby zapalić papierosa. Obywatel Izraela wyrzucił niedopałek do kosza na śmieci. Nie przewidział jednego.

Palący się papieros w połączeniu z papierem i chusteczkami znajdującymi się w koszu wywołał pożar. Natychmiast uruchomił się alarm. Na miejsce skierowały się stewardessy, a także kapitan statku powietrznego. Na szczęście udało im się w porę zażegnać niebezpieczną sytuację. Członkowie załogi ugasili ogień za pomocą gaśnic.

Pasażer lecący do Bangkoku został przyłapany na paleniu w toalecie samolotu, w wyniku jego działań w kabinie wybuchł pożar. Załoga i kapitan natychmiast i ostrożnie zareagowali na incydent, używając specjalnych gaśnic - skomentował izraelski przewoźnik, cytowany przez portal onet.pl.

Linia lotnicza poinformowała, że incydent ten nie wyrządził żadnych szkód. Samolot bezpiecznie dotarł do celu.

Lot był kontynuowany zgodnie z planem, a samolot bezpiecznie wylądował na lotnisku w Bangkoku - powiedzieli "The Times of Israel" przedstawiciele El Al.

Przedstawiciele przewoźnika dodali, że pasażerowi grozi postępowanie sądowe po powrocie z Tajlandii do Izraela. Linia lotnicza nie zaangażowała w sprawę tajlandzkiej policji, ponieważ załoga samolotu szybko ugasiła pożar, a incydent nie spowodował żadnych uszkodzeń samolotu.

Zobacz także: Roczny bilet lotniczy na nieograniczoną liczbę lotów. Niesamowita oferta taniej linii

Przypomnijmy, że palenie papierosów na pokładach samolotów jest zabronione. Podróżni, którzy złamią ten zakaz, muszą liczyć się z dotkliwymi konsekwencjami. Kilka dni temu pisaliśmy o pasażerce, która paliła papierosy w samolocie lecącym do Poznania i nie stosowała się do poleceń załogi. Finalnie musiała interweniować Straż Graniczna. 27-latka za swoje postępowanie została ukarana mandatem karnym.

loader

RadioZET.pl/businessinsider.com/onet.pl