Zamknij

Zdjęcie Krakowa na tle Tatr podbija sieć. Doczekało się tysięcy polubień i setek komentarzy

29.09.2022 13:58

Na facebookowym profilu serwisu Tatromaniak pojawiła się fotografia, na której widać Tatry z Krakowa. Majestatyczne szczyty górują tutaj nad stolicą Małopolski. Praca znanego fotografa doczekała się tysięcy polubień i setek reakcji. Zobaczcie, jak wygląda.

Tatry widziane z Krakowa
fot. Shutterstock

Tatry to najpopularniejsze pasmo górskie w Polsce. Turyści z naszego kraju, ale nie tylko odwiedzają je o każdej porze roku. Jesienią wierzchołki prezentują się wyjątkowo pięknie, choć ostatnio niestety warunki do uprawiania wędrówek nie są zbyt dobre. Tatrzański Park Narodowy ogłosił nawet 1. stopień zagrożenia lawinowego, co oznacza, że w wyższych partiach gór nie jest bezpiecznie.

Polskie góry przyciągają też miłośników fotografii. Ostatnio do sieci trafiło zdjęcie wykonane przez Jana Ulickiego i udostępnione przez serwis Tatromaniak w mediach społecznościowych. Widać tutaj Kraków z ośnieżonymi Tatrami w tle. Musicie to zobaczyć.

Zdjęcie Krakowa na tle Tatr podbija sieć. Doczekało się wielu reakcji

Na facebookowym profilu serwisu Tatromaniak pojawiło się niezwykłe zdjęcie ukazujące Kraków na tle Tatr. Widać tutaj miejskie zabudowania, charakterystyczny kościół Mariacki z dwiema wieżami o różnej wysokości, a także ośnieżone szczyty gór.

Fotografia została wykonana przez profesjonalistę Jana Ulickiego, którego zdjęcia chętnie oglądają miłośnicy Tatr. Regularnie zamieszcza on swoje prace w internecie. Ta ostatnia, która pokazuje majestatyczne pasmo, doczekała się tysięcy polubień, setek komentarzy i wciąż rozchodzi się po sieci.

Piękny widok.

 

Wooow. Ale widok.

 

No ostatnio powietrze bardzo przejrzyste jest. Fajna sprawa - piszą obserwatorzy.

Pojawiły się jednak głosy, że nie da się wykonać zdjęcia Tatr z takiej odległości. Autor fotografii postanowił odpowiedzieć niedowiarkom i wyjaśnił, gdzie mogą znaleźć instrukcję do zrobienia takiej pracy.

Bardzo dziękuję za pozytywny odbiór. Zdjęcie wykonane zza Krakowa, z użyciem teleobiektywu o ogniskowej 400 mm. Na moim fanpejdżu w komentarzach do zdjęcia znajdziecie krótki filmik z backstage'u, który wiele może wyjaśnić niedowiarkom - napisał.

A wy co o nim sądzicie?

Tatry to najwyższe pasmo w łańcuchu Karpat. Ich najwyższym szczytem jest Gerlach o wysokości 2655 m n.p.m. Jest to najwyższy szczyt Tatr, całych Karpat i jednocześnie Słowacji. Należy do Korony Europy oraz Wielkiej Korony Tatr.

Źródło: Facebook

loader