Zamknij

Abu Zabi łagodzi zasady wjazdu. Znosi kwarantannę dla zaszczepionych turystów

03.09.2021 12:53
Zjednoczone Emiraty Arabskie. Abu Zabi łagodzi zasady wjazdu dla zaszczepionych
fot. SHUTTERSTOCK

Abu Zabi na początku września zniesie obowiązkową kwarantannę dla wszystkich przyjezdnych, którzy zaszczepili się przeciw COVID-19. Nadal jednak, aby wjechać do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, trzeba spełnić kilka warunków.

W czwartek władze emiratu poinformowały, że nowe przepisy wjazdowe dla zaszczepionych podróżnych wejdą w życie już w najbliższą niedzielę. Nadal jednak warunkiem przyjazdu do Abu Zabi jest okazanie negatywnego wyniku testu PCR na obecność koronawirusa zrobionego 48 godzin przed wylotem.

Zjednoczone Emiraty Arabskie. Abu Zabi łagodzi zasady wjazdu dla zaszczepionych

Zaszczepieni turyści podróżujący z krajów z zielonej listy (obecnie znajduje się na niej Polska, a także m.in. Niemcy, Chiny, USA) po wjeździe do Abu Zabi będą musieli przejść kolejne dwa testy PCR - pierwszy od razu po wylądowaniu, a drugi szóstego dnia pobytu, jeśli nadal będą w emiracie.

Niezaszczepione osoby z krajów z zielonej listy również nie będą musiały poddawać się kwarantannie, ale zobowiązane są do wykonania testu na obecność koronawirusa szóstego i dziewiątego dnia po przybyciu.

Z kolei zaszczepieni podróżni podróżujący z krajów nieznajdujących się na zielonej liście muszą przejść test PCR po wylądowaniu oraz w czwartym i ósmym dniu, jeśli przebywają w emiracie. Natomiast nieszczepieni turyści zobowiązani są do wykonania testu PCR po przybyciu, poddania się 10-dniowej kwarantannie oraz wykonania kolejnego testu na obecność koronawirusa w dziewiątym dniu pobytu.

Jednocześnie wszystkie osoby przybywające do Abu Zabi (z wyjątkiem obywateli) muszą zarejestrować swoją podróż na rządowej stronie internetowej. Ponadto zobowiązane są do ściągnięcia na swój telefon aplikacji ministerstwa zdrowia. Tylko w ten sposób turyści mogą uzyskać dostęp do miejsc publicznych, takich jak hotele i centra handlowe, które są dostępne jedynie dla osób zaszczepionych.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że znacznie łagodniejsze zasady panują w sąsiednim emiracie, tj. Dubaju. Tam szczepienie nie jest wymagane przy wejściu do obiektów publicznych. Podróżni, którzy przyjeżdżają do tego miasta, muszą jednak wykonać test w kierunku koronawirusa 72 godziny przed wylotem. Ponadto w przypadku lotów z niektórych krajów m.in. z Polski wymagane jest wykonanie kolejnego testu po wylądowaniu.

RadioZET.pl/PAP(Joanna Baczała)