Zamknij

Zjednoczone Emiraty Arabskie zniosły wszystkie obostrzenia wjazdowe. Duże zmiany dla turystów

09.11.2022 09:25

Władze Zjednoczonych Emiratów Arabskich poinformowały, że znoszą wszystkie restrykcje nałożone na podróżnych w związku z pandemią koronawirusa. Nowe zasady weszły w życie w poniedziałek 7 listopada.

Zjednoczone Emiraty Arabskie zniosły wszystkie obostrzenia wjazdowe. Duże zmiany dla turystów
fot. Shutterstock

Zdecydowana większość krajów nie wymaga już od turystów przedstawiania zaświadczenia o przyjęciu szczepionki przeciw COVID-19 lub okazywania negatywnego wyniku testu na koronawirusa przy przekraczaniu granicy. Ostatnio o zniesieniu obostrzeń poinformowało kolejne państwo - Peru. Wraz z początkiem listopada przestał tam obowiązywać stan nadzwyczajny, a co za tym idzie - wszystkie restrykcje wjazdowe zostały zlikwidowane. Teraz na podobny krok zdecydowały się władze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Co się zmieni dla podróżujących tam turystów?

Zjednoczone Emiraty Arabskie zniosły wszystkie obostrzenia wjazdowe

Nowe przepisy weszły w życie w poniedziałek 7 listopada. Zgodnie z nimi turyści odwiedzający ten kraj nie muszą już okazywać dowodu przyjęcia szczepionki, zaświadczenia o przejściu infekcji lub negatywnego wyniku testu w kierunku COVID-19. Cudzoziemcy mogą zatem swobodnie podróżować do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Przypomnijmy, że do tej pory tylko osoby w pełni zaszczepione oraz ozdrowieńcy mogli wjeżdżać do ZEA bez żadnych restrykcji. Natomiast turyści, którzy nie przyjęli szczepionki, zobowiązani byli do wykonania testu na koronawirusa w ciągu 48 godzin przed wylotem. Okres 48 godzin liczony był od pobrania próbki w laboratorium, a dokument potwierdzający negatywny wynik musiał być przetłumaczony przynajmniej na język angielski.

Zobacz także: Szokujące sceny na lotnisku. Turystka uderzyła pracownicę i skakała po miejscach odprawy

Władze Zjednoczonych Emiratów Arabskich utrzymały jednak w mocy niektóre restrykcje krajowe. Nadal istnieje obowiązek noszenia masek ochronnych w placówkach medycznych. Z kolei zasłanianie nosa i ust w innych pomieszczeniach zamkniętych w przestrzeni publicznej od poniedziałku jest jedynie zalecane.

Jak zauważa portal bloomberg.com, w ciągu ostatnich kilku miesięcy Zjednoczone Emiraty Arabskie zgłaszały średnio około 300 przypadków zakażeń COVID-19 dziennie. Kraj ten miał jeden z najszybszych na świecie programów szczepień i najniższy wskaźnik śmiertelności.

Zobacz także: Zaskakujące pytania pasażerów samolotu. "A kiedy skończy się burza"?

loader

RadioZET.pl/gov.pl/bloomberg.com