Zamknij

Zmiany na Lotnisku Chopina. "Z myślą o podróżnych, którzy cenią swój czas"

02.08.2022 14:04
Lotnisko Chopina
fot. Shutterstock

Lotnisko Chopina przygotowało kolejną zmianę dla podróżujących. W warszawskim porcie otwarto kolejne tzw. szybkie przejście, czyli fast track, dla pasażerów odlatujących z portu. Umożliwia ono dotarcie do kontroli bezpieczeństwa bez kolejki. Ta powstała "z myślą o podróżnych, którzy cenią swój czas lub przybyli na lotnisko później niż planowali" – poinformowało lotnisko. 

Wakacje to okres wzmożonego ruchu lotniczego i większych kolejek do odprawy czy kontroli bezpieczeństwa. Szczególnie w tym sezonie letnim, kiedy pasażerowie po długim okresie ograniczeń tłumnie wrócili do latania, a jednocześnie są ogromne braki kadrowe w portach, obserwuje się ogromne utrudnienia i chaos. 

Lotnisko Chopina wprowadziło nową usługę, która pozwoli zaoszczędzić czas przed podróżą i będzie ratunkiem dla tych, którzy za późno przyjadą do portu. 

Lotnisko Chopina. Dodatkowe szybkie przejście dla pasażerów

Warszawskie lotnisko poinformowało o nowych zmianach w informacji prasowej.

– Z myślą o podróżnych, którzy cenią swój czas lub przybyli na lotnisko później niż planowali, Lotnisko Chopina otworzyło dodatkowe Szybkie Przejście - Fast Track – przekazano w komunikacie.

Do tej pory Lotnisko Chopina miało jedno takie przejście, w strefie AB terminala. Nowy "Fast Track" został uruchomiony w strefie E.

Usługa jest płatna dla dorosłych – kosztuje 30 zł. Warto podkreślić, że dzieci do lat 13 podróżujące z opiekunem przechodzą bezpłatnie przez szybkie przejście.

Kod uprawniający do przejścia można kupić w kiosku samoobsługowym, u mobilnych doradców lub w biurze rzeczy znalezionych.

Lotnisko Chopina w Warszawie to największy port lotniczy w Polsce. Przez pierwszych sześć miesięcy tego roku w porcie obsłużono ponad 5,7 mln pasażerów – dwie trzecie z tego samego okresu 2019, czyli ostatniego roku przed pandemią. W 2021 r. port obsłużył prawie 7,5 mln podróżnych, czyli o 36 proc. więcej wobec 2020 r. W 2020 r. było to 5 mln 482 tys. pasażerów, co oznaczało spadek o 70,9 proc. wobec 2019 r.

Źródło: PAP (Aneta Oksiuta), rp.pl