Zamknij

Zmiany w podróżach PKP Intercity. Już od 15 maja znika limit miejsc

13.05.2021 11:37
PKP Intercity
fot. Piotr Molecki/East News

Od połowy maja przewoźnik zmienia zasady użytkowania pociągów. Zniesienie limitu miejsc to pierwsza ważna informacja, ale nie ostatnia. Zobaczcie, co jeszcze PKP Intercity przygotowało dla pasażerów.

PKP Intercity poinformowało swoich podróżnych o ważnych zmianach. Już od 15 maja zaczną obowiązywać nowe reguły dotyczące podróży pociągami przewoźnika. Najważniejszą z nich jest zniesienie limitu miejsc - od teraz każde siedzenie w wagonie może być zajęte.

Na tym jednak nie koniec nowości. Zobaczcie, co jeszcze czeka pasażerów w związku z luzowaniem obostrzeń pandemicznych w Polsce.

Zmiany w podróżach PKP Intercity. Już od 15 maja znika limit miejsc

Osoby, które lubią podróżować pociągami i chętnie korzystają z oferty PKP Intercity, z pewnością odetchną z ulgą. Już od połowy maja zmieniają się bowiem zasady dotyczące przemieszczania się za pomocą pojazdów należących do przewoźnika.

Najważniejsza zmiana dotyczy usunięcia limitu miejsc. Od teraz wszystkie będą mogły być zajęte przez podróżnych. Ponadto będzie można znowu rezerwować sobie miejsca leżące, a także sypialniane.

Przypominamy, że przez ostatnich kilka miesięcy w wagonach pociągów PKP Intercity obowiązywał limit miejsc - tylko 50 proc. siedzeń była dostępna dla podróżujących. Wciąż jednak niemożliwe jest wykupienie sobie miejsca stojącego, jeśli wszystkie siedzące są już zajęte.

W pociągach polskiego przewoźnika należy także ściśle przestrzegać zasad rygoru sanitarnego. Wszyscy pasażerowie muszą mieć zasłonięte usta i nos, a personel pociągu dodatkowo powinien mieć też rękawiczki. Po skończonym przejeździe skład powinien zostać zdezynfekowany, zanim uda się w kolejną podróż.

Źródło: Turysci.pl