Zamknij

Żółw zaatakował turystkę w Turcji. "Walczyłam z bólem i strachem"

31.08.2022 10:52

64-letnia Rosjanka pływała w morzu, kiedy została zaatakowana przez żółwia morskiego. Zwierzę dotkliwie pogryzło kobietę. Turystka powiedziała, że nie wie, czy jeszcze kiedykolwiek będzie w stanie wejść do wody.

Żółw zaatakował turystkę w Turcji. "Walczyłam z bólem i strachem"
fot. SHUTTERSTOCK

Jak podaje portal mirror.co.uk, do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło w turystycznie popularnym kurorcie Güzeolaba w Antalyi w południowo-zachodniej Turcji.

Zobacz także: Dwie Polki zostały oszukane we Włoszech. Kobiety straciły niemal 3 tys. zł

Żółw zaatakował turystkę w Turcji

64-letnia turystka z Rosji Lidia Bazarova wybrała się na poranną kąpiel w morzu. Gdy znajdowała się zaledwie ok. 3-4 metrów od brzegu, została zaatakowana przez żółwia morskiego. Gad próbował wciągnąć ją pod wodę. Po chwili zwierzę odpłynęło, ale zaraz wróciło i ugryzło ją jeszcze mocniej niż wcześniej. 

Na szczęście ratownik, który znajdował się nieopodal, zobaczył kobietę wymachującą rękoma w wodzie. Mustafa Sarı natychmiast ruszył na ratunek. Podbiegł do turystyki i zaczął krzyczeć na żółwia. Najwidoczniej gad się wystraszył, bo po chwili puścił Rosjankę. 64-latka uciekła na plażę. 

Pędziłam w kierunku brzegu. (...) Walczyłam z bólem i strachem. To było okropne - relacjonowała kobieta w IHA.TV, cytowana przez portal mirror.co.uk.

Ratownik jeszcze "walczył" ze zwierzęciem i ostatecznie udało mu się go spłoszyć. Gad odpłynął w głąb morza. Lidia Bazarova miała rany od ugryzień na pośladkach, biodrach, nogach i palcach. Ponadto na jej ciele widoczne były siniaki. Ból utrudniał jej codzienne funkcjonowanie. Także ratownik doznał obrażeń w wyniku spotkania z żółwiem - zwierzę ugryzło go w ramię.

Nie jestem pewna, czy kiedykolwiek wejdę jeszcze do morza - powiedziała Rosjanka.

Turecki ekspert, profesor Mehmet Gökoğlu, powiedział, że żółwie czasem atakują ludzi znajdujących się w "przestrzeni, w której żyją". Dodał, że zdarzały się przypadki ugryzienia na płytkich wodach.

Rosjankę zaatakował żółw morski karetta. Zwierzęta te najczęściej ważą ok. 100 kg, ale znane są osobniki o wadze 500 kg. Pancerz gada mierzy ok. 120 cm.

Zobacz także: Piloci pobili się w czasie lotu. Konieczna była interwencja załogi samolotu 

loader

RadioZET.pl/mirror.co.uk/o2.pl