Zamknij

Rosyjskie linie odcięte od muzyki i filmów. Pasażerom zaproponowano zaskakującą "alternatywę"

02.12.2022 09:19

Linie Aerofłot straciły dostęp do filmów i muzyki na pokładach swoich maszyn. Wynika to z "odmowy świadczenia usług przez zagranicznych dostawców". Rosyjski przewoźnik proponuje pasażerom inne sposoby "zabicia czasu" podczas lotu – na przykład czyszczenie pamięci w telefonie lub pisanie podziękowań dla załogi pokładowej. 

Aerofłot
fot. Shutterstock

Rosyjski sektor lotniczy w ostatnim czasie nie radzi sobie najlepiej. Jak wcześniej informowaliśmy, z powodu zachodnich sankcji narodowy przewoźnik Rosji, Aerofłot, zaczął rozbierać swoje samoloty, aby zabezpieczyć części zamienne, których nie może już kupić za granicą. Okazuje się, że nikt nie chce dostarczać do kraju rządzonego przez Putina części do boeingów czy airbusów. 

Sankcje w nietypowy sposób dotykają też samych pasażerów. W trakcie lotu nie obejrzą już filmów i nie posłuchają muzyki. 

Aerofłot bez muzyki i filmów na pokładzie

Aerofłot poinformował pasażerów, że od 1 grudnia nie będzie dostępu do filmów i muzyki w samolotach takich jak Airbus A320, Airbus A321 oraz Boeing 737. To niemal cała nowoczesna flota rosyjskiego przewoźnika – Aerofłot posiada obecnie 137 samoloty tego typu i jedynie 40 samolotów innych modeli.

Jak wyjaśniono, powodem tych zmian jest "odmowa świadczenia usługi przez zagranicznych dostawców". Większość floty Aerofłotu stanowią bowiem właśnie maszyny produkcji zagranicznej. 

Zobacz także: Turystyka w Rosji przestanie istnieć? Putin podpisał nowy dekret

Co ciekawe, narodowy przewoźnik Rosji zapewnił, że nie pozostawi podróżnych bez zajęcia. Zaproponowano listę innych rozrywek, po które pasażerowie mogą sięgnąć w ramach "cyfrowego detoksu". Aerofłot wymienia na przykład dokończenie książek z „tegorocznej listy lektur” czy oczyszczenie telefonu ze starych zdjęć. "Jest tam pewnie z dziesięć identycznych zdjęć twojego zwierzaka" – zaznacza linia. 

Firma proponuje też swoim klientom medytację, pisanie opinii o locie, podziękowań dla personelu pokładowego. Oprócz tego zaleca, aby w czasie podróży sporządzić podsumowanie tego roku i zaplanować przyszły. Jako dobry pomysł wymienia także drzemkę.

Aerofłot podkreśla, że to tymczasowe niedogodności. "Już pracujemy nad nowym, rodzimym rozwiązaniem, które z przyjemnością zaprezentujemy wam w Nowym Roku!" – zapewniono. 

Źródło: TVN24/Wprost

loader