Zamknij

Saudyjskie linie lotnicze wprowadzają nową usługę. Będą rozdawać darmowe wizy dla turystów

23.01.2023 11:02

Linie lotnicze Saudia ogłosiły, że uruchamiają program "Twój bilet jest twoją wizą". Dzięki nowej usłudze pasażerowie saudyjskiego przewoźnika wraz z biletem na samolot będą mogli otrzymać darmową wizytę tranzytową, która będzie upoważniać ich do pobytu na terenie Arabii Saudyjskiej. Sprawdzamy szczegółowe informacje.

Arabia Saudyjska
fot. Shutterstock

Arabia Saudyjska stawia na rozwój turystyki. Świadczy o tym chociażby zamiar zbudowania w kraju największego lotniska na świecie. King Salman International Airport ma obsługiwać nawet 185 mln pasażerów rocznie. Teraz z kolei głośno zrobiło się o kolejnym pomyśle na przyciągnięcie podróżnych. Właśnie saudyjskie narodowe linie lotnicze Saudia poinformowały o uruchomieniu ciekawego programu "Twój bilet jest twoją wizą". 

Arabia Saudyjska. Będą darmowe wizy dla turystów

Jak podał portal fly4free.pl, pasażerowie linii Saudia podróżujący do Arabii Saudyjskiej wraz z biletem lotniczym otrzymają darmową wizę tranzytową. Dokument ten będzie ich upoważniał do pobytu na terenie kraju przez maksymalnie 96 godzin. Posiadacze wizy będą mogli swobodnie poruszać się po Królestwie. Jak zauważa wspomniany serwis, normalnie wyrobienie tego typu dokumentu to koszt w wysokości ok. 300 SAR, czyli 330 zł.

Wizę będzie mógł otrzymać każdy pasażer linii lotniczej Saudia. Po prostu przy zakupie biletu podróżny zostanie zapytany, czy potrzebuje takiego dokumentu. Jeżeli jego odpowiedź będzie twierdząca, otrzyma do wypełnienia specjalny formularz. Przejście całego procesu ma być bardzo proste i zajmować maksymalnie 3 minuty.

Zobacz także: Rosjanie zmienili kierunki podróżnicze. Do tych krajów wyjeżdżało najwięcej turystów z Rosji

Nowa usługa ma ułatwić turystom zwiedzanie Królestwa i poznawanie bogatej kultury i historii tego regionu. Ponadto to też ukłon w stronę wszystkich osób, które chcą odbyć hadżdż lub umrę, czyli indywidualną pielgrzymkę do Mekki. 

Nie wiadomo jeszcze, kiedy program "Twój bilet jest twoją wizą" wejdzie w życie. Prawdopodobnie jednak zostanie uruchomiony w ciągu najbliższych dni. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, a zainteresowanie wizami będzie duże, możliwe, że również inne linie lotnicze zdecydują się na wprowadzenie podobnej usługi. 

Wizz Air uruchamia połączenia do Arabii Saudyjskiej

Przypomnijmy, że w minionym roku Wizz Air uruchomił połączenia do Arabii Saudyjskiej. Niskokosztowy przewoźnik realizuje rejsy do Dammamu z dwóch europejskich miast - z Rzymu, Wiednia, a także z Abu Zabi. Niedługo później linia dodała do swojej siatki połączeń kolejne trasy do Królestwa, m.in. z Budapesztu, Katanii, Mediolanu, Bukaresztu i Neapolu. Część z nich ma wystartować w kwietniu 2023 r.

Zobacz także: Ryanair kasuje jedną z najciekawszych tras z Polski. Loty tylko do końca lutego

loader

RadioZET.pl/fly4free.pl/timesofindia.indiatimes.com