Zamknij

Znana linia lotnicza wprowadza zmiany. Tego nikt się nie spodziewał

15.11.2022 15:34

Brytyjskie linie lotnicze British Airways zaktualizowały przepisy dotyczące wyglądu swoich pracowników. Od teraz wszyscy piloci oraz cały personel pokładowy, niezależnie od płci, może nosić m.in. kolczyki oraz makijaż.

Znane linie lotnicze zmieniają przepisy dotyczące wyglądu pracowników. Piloci i stewardzi mogą się malować
fot. MICHAL ADAMOWSKI/REPORTER/EASTNEWS

Coraz więcej linii lotniczych liberalizuje swoje przepisy dotyczące wyglądu załogi pokładowej. Wśród nich jest m.in. Virgin Atlantic. W połowie br. pisaliśmy, że przewoźnik pozwolił stewardesom i stewardom pokazywać tatuaże. Teraz natomiast na zmianę zasad zdecydowała się linia British Airways. Brytyjska firma pozwoliła pracownikom płci męskiej nosić kolczyki i makijaż.

British Airways. Linie lotnicze zmieniają przepisy dotyczące wyglądu pracowników

Nowe przepisy weszły w życie w pierwszej połowie listopada. Zgodnie z nimi wszyscy piloci oraz cały personel pokładowy British Airways, niezależnie od płci, może mieć kolczyki oraz makijaż.

Jak podaje Wirtualna Polska Turystyka, dozwolone są m.in. sztuczne rzęsy, a także pomalowane paznokcie (wyłączając czarne i neonowe odcienie). Ponadto pracownicy linii mogą również nosić różnego rodzaju dodatki, jak np. torebki. Mężczyźni mogą też już spinać włosy w kok.

Brytyjska firma, mimo liberalizacji przepisów, zachęca do noszenia delikatnego makijażu i dążenia do "naturalnego wyglądu". 

Zobacz także: Płatne bilety wstępu do Wenecji. Władze po raz kolejny przesuwają termin wprowadzenia opłat dla turystów

Przewoźnik mówi personelowi, żeby "był sobą, był dumny oraz odważny". Dodaje również, że ma nadzieję, że "nowe wytyczne zostaną przyjęte przez wszystkich, niezależnie od płci, tożsamości płciowej, pochodzenia i tożsamości seksualnej".

Jesteśmy dumni ze wszystkich naszych kolegów z British Airways i jesteśmy zaangażowani w inkluzywne środowisko pracy. Współpracowaliśmy z naszymi pracownikami, aby stworzyć zaktualizowane wytyczne dotyczące ubioru, pielęgnacji i akcesoriów, umożliwiając naszym pracownikom codzienne wnoszenie do pracy najlepszej, najbardziej autentycznej wersji siebie - napisał British Airways w oświadczeniu cytowanym przez portal rp.pl.

Jak podaje portal theguardian.com, uważa się, że przewoźnik poprzez złagodzenie przepisów chce podnieść morale pracowników po masowych zwolnieniach oraz obniżkach wynagrodzeń, do których doszło w trakcie pandemii koronawirusa. 

A wy co sądzicie o tych zmianach?

Zobacz także: Bilety za 9 euro okazały się hitem. Sąsiad Polski planuje kolejną promocję dla podróżnych

loader

RadioZET.pl/turystyka.wp.pl/theguardian.com/rp.pl