Zamknij

Polskie miasto może zdobyć prestiżowy tytuł. Głosowanie trwa do 8 grudnia

28.11.2022 10:55

Trwa głosowanie na najpiękniejszy jarmark bożonarodzeniowy w Europie. Gdańsk, jako jedyne miasto w Polsce, został nominowany do tegorocznej edycji konkursu organizowanego przez European Best Destination. O prestiżowy tytuł walczy 21 europejskich miast. Każdy z nas może oddać głos – przypomina portal Wirtualna Polska Turystyka. 

Gdańsk, jarmark
fot. Shutterstock

To już kolejna edycja konkursu organizowanego przez European Best Destination, czyli organizację turystyczną z siedzibą w Brukseli. Turyści z całego świata wybierają co roku spośród kilkudziesięciu kandydatów najpiękniejszy jarmark bożonarodzeniowy w Europie. Kto w tym roku zdobędzie tytuł  "Best Christmas Market"? Wszystko zależy od wyników głosowania. Duże szanse na zwycięstwo ma też polskie miasto. 

Zobacz także: Najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce. 8 miast, które warto odwiedzić

Gdańsk walczy o tytuł najpiękniejszego jarmarku

W tym roku wśród 21 nominowanych pojawił się Gdańsk. Miasto nie pierwszy raz pojawia się w tym konkursie. Przypomnijmy, że w 2019 roku stolica Pomorza znalazła się na 3. miejscu rankingu najpiękniejszych jarmarków w Europie. W tym roku są szanse, aby ten wynik był jeszcze lepszy. 

Głosowanie w konkursie European Best Destination (jest dostępne na oficjalnej stronie europejskiej organizacji) ruszyło 25 listopada i potrwa do 8 grudnia br. Każdy może oddać głos. Polskie miasto konkuruje między innymi z jarmarkami w Pradze, Brukseli, Manchesterze, Wiedniu czy Salzburgu.

Na facebookowym profilu portalu turystycznego miasta – Visit Gdansk – pojawiła się informacja o konkursie. "Gdańsk najpiękniejszym jarmarkiem bożonarodzeniowym w Europie? Rozpoczęło się głosowanie w konkursie, w którym potrzebujemy waszej pomocy! Jesteśmy jedynym polskim miastem, które ma szansę uzyskać tytuł "Best Christmas Market" w rankingu przygotowanym przez #BestEuropeanDestination!" – napisano w poście. Podano też wskazówki dotyczące tego, jak należy oddać głos. 

Jarmark bożonarodzeniowy w Gdańsku

W tym roku jarmark świąteczny w Gdańsku wystartował 18 listopada i potrwa do 23 grudnia. W historycznym centrum miasta rozstawiono świąteczne stoiska z licznymi upominkami, ozdobami czy lokalnymi przysmakami.

Niezwykłego, niemal magicznego klimatu temu miejscu nadają bajkowe iluminacje i pachnące choinki. Na miejscu powstała też specjalna przestrzeń dla najmłodszych – z karuzelami oraz domkami ze smakołykami.

Źródło: Wirtualna Polska Turystyka/European Best Destination

loader