Zamknij

Jak znaleźć ukrytą kamerę w hotelu? Specjalista od cyberbezpieczeństwa wyjaśnia

17.11.2022 15:10

Wiele osób, meldując się w nowym miejscu, odczuwa niepokój związany z tym, że w pomieszczeniu może znajdować się ukryta kamera. W końcu coraz częściej słyszy się o takich przypadkach. Wówczas z pomocą przychodzi Marcus Hutchins, specjalista od cyberbezpieczeństwa. TikToker wyjaśnił, gdzie i w jaki sposób najlepiej szukać ewentualnych obiektywów.

Jak znaleźć ukrytą kamerę w hotelu? Specjalista od cyberbezpieczeństwa wyjaśnia
fot. Shutterstock/tiktok.com/@malwaretech

Na TikToku znajdziemy mnóstwo trików, które mogą przydać się w podróży. Jakiś czas temu polska użytkowniczka serwisu podzieliła się swoim sposobem na zaoszczędzenie na bilecie lotniczym. Ostatnio z kolei inny tiktoker podpowiedział, jak znaleźć ukryte kamery w hotelach. Będziecie zaskoczeni, w jakich przedmiotach mogą być schowane.

Jak znaleźć ukrytą kamerę w hotelu? Specjalista od cyberbezpieczeństwa wyjaśnia

Marcus Hutchins to specjalista od cyberbezpieczeństwa i - jak sam o sobie mówi - były haker. Mężczyzna cieszy się ogromną popularnością w sieci - jego konto na TikToku obserwuje ponad 400 tys. osób. Influencer na profilu publikuje filmiki, w których opowiada, jak chronić się przed niebezpiecznymi sytuacjami. Jedno z jego nagrań zrobiło prawdziwą furorę w sieci.

Do wideo dotarł portal kobieta.onet.pl. Influencer w krótkim filmie pokazał, jak znaleźć ewentualne ukryte kamery w pokoju. Podpowiedział, jakie przedmioty warto sprawdzić po zameldowaniu się w nowym miejscu, czy to w hotelu, czy w Airbnb.

Zobacz także: Bilety za 9 euro okazały się hitem. Sąsiad Polski planuje kolejną promocję dla podróżnych

Najpierw musisz znaleźć i sprawdzić urządzenia, które leżą w takich miejscach, które ktoś chciałby szczególnie obserwować. Te urządzenia mogą znajdować się dosłownie wszędzie - wyjaśnił.

Hutchins dodał, że może to być na przykład czujnik dymu, budzik, a nawet prysznic. 

Na początku tiktoker wziął pod lupę czujnik dymu. Żeby sprawdzić, czy znajduje się w nim ukryta kamera, najlepiej skierować w stronę urządzenia strumień jasnego światła - wystarczy latarka ze smartfona. Jeżeli rzeczywiście jest tam schowany obiektyw, da nam niebieskie odbicie. 

Dalej specjalista od cyberbezpieczeństwa mówi o kamerze ukrytej w zegarku, który najczęściej postawiony jest niedaleko łóżka. Tutaj również przyda nam się latarka ze smartfona. Po podświetleniu nią urządzenia można dostrzec zamontowany w przedmiocie obiektyw. Marcus Hutchins dodaje, że identyczna zasada obowiązuje z lustrem weneckim. 

W podobny sposób można znaleźć też kamerę schowaną w kostce ładowarki - po skierowaniu na nią jasnego światła, obiektyw odbije się na niebiesko. Tiktoker podkreślił jednocześnie, że niektóre kamery mogą być naprawdę bardzo małe, dlatego mogą zostać ukryte dosłownie wszędzie, nawet w ścianie.

Zobacz także: Ten kraj bije rekordy popularności. Większa liczba turystów niż przed wybuchem pandemii

loader

RadioZET.pl/kobieta.onet.pl/kobieta.interia.pl