Zamknij

Jarmark bożonarodzeniowy w Warszawie. 26 listopada na Podwalu pojawią się świąteczne stragany

22.11.2022 14:33

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich mieszkańców Warszawy i okolic - już w sobotę 26 listopada na Podwalu ruszy długo wyczekiwany jarmark świąteczny. Będzie on czynny siedem dni w tygodniu, aż do 6 stycznia.

Jarmark bożonarodzeniowy w Warszawie. 26 listopada na Podwalu pojawią się świąteczne stragany
fot. Adam Burakowski/REPORTER/EASTNEWS

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Dla wielu osób nieodłącznym elementem tego magicznego okresu są jarmarki bożonarodzeniowe. Jak co roku będzie można je znaleźć w wielu miastach w Polsce, w tym w Warszawie. W stolicy atrakcja ta ruszy już w drugiej połowie miesiąca.

W sobotę ruszy jarmark bożonarodzeniowy 2022 w Warszawie 

Świąteczny jarmark stanie na Podwalu na Starym Mieście. Od czwartku do niedzieli czynny będzie w godzinach 11.00 - 20.00. Z kolei w piątki i soboty będzie można zrobić tam zakupy między 11.00 a 21.30. W wigilię natomiast 24 grudnia otwarte będą tylko wybrane stoiska. Jarmark bożonarodzeniowy w Warszawie będzie można odwiedzać aż do 6 stycznia 2023 roku.

Na Podwalu pojawią się świąteczne stragany z wyrobami rękodzieła artystycznego i regionalnego rzemiosła. Obok wystawców polskich gościć będą kupcy i rzemieślnicy z Ukrainy i Litwy. Dzięki szerokiemu asortymentowi z pewnością każdy znajdzie tam coś dla siebie. Warto również wybrać się na jarmark w poszukiwaniu świątecznych prezentów dla bliskich.

Zobacz także: Polskie miasta wyróżnione. Trafiły na listę najpiękniejszych jarmarków świątecznych w Europie

Na Podwalu będzie można też kupić żywe choinki. Oczywiście nie zabraknie również straganów z przysmakami i gorącymi napojami. Ponadto na Rynku Starego Miasta wokół Pomnika Syrenki na Starówce ponownie pojawi się lodowisko.

Jarmark uatrakcyjnią pokazy kowalstwa artystycznego, chodzący bałwan Olaf, strefa z saniami i reniferem, w której można będzie zrobić zdjęcie z Mikołajem. Dla dzieci przewidziano też konkursy i niespodzianki.

Mikołaj będzie obecny na jarmarku w weekendy i święta, a także w tygodniu w godzinach popołudniowych - przekazał stołeczny ratusz.

Dodatkowo na soboty 10 i 17 grudnia w godzinach 16.00 - 17.00 jest planowany występ zespołu muzycznego z Ukrainy - grupy Korali. W programie kolędy i lekcja tańca ludowego.

Jarmark świąteczny na Bazarze Różyckiego

Warto też wspomnieć, że 10 i 11 grudnia na Bazarze Różyckiego odbędzie się jarmark świąteczny. Znajdzie się na nim około 40 stanowisk handlowych. Będzie można kupić wytwory rzemieślnicze: wyjątkowe ozdoby świąteczne, dekoracje z drewna, ceramikę czy naturalne kosmetyki.

Święty Mikołaj odwiedzi jarmark w niedzielę w godz. 12.00 - 16.00. Dla maluchów przewidziano też loterie fantowe oraz bezpłatną karuzelę.

Z kolei na niedzielę 4 grudnia na Bazarze Różyckiego zaplanowano ostatnią tegoroczną wyprzedaż garażową. Odbędzie się ona między godz. 11.00 a 15.00 pod hasłem "Prezent z drugiej ręki". Wstęp - zarówno dla kupujących jak i sprzedających - jest bezpłatny.

Również 4 grudnia, w godz. 10.00 - 16.00 odbędzie się przedświąteczna Ursynowska Wyprzedaż Garażowa, jak zwykle na parkingu przy urzędzie dzielnicy (na rogu ul. Indiry Ghandi i al. KEN). Wstęp bezpłatny.

loader

RadioZET.pl/PAP/pik.warszawa.pl