Zamknij

Gdzie znajduje się najpiękniejsze widokowo miejsce na świecie? Na Języku Trolla

Nina Czochara
12.12.2017 13:51

To jedna z największych atrakcji Norwegii. Nie ma się czemu dziwić. Widoki, które roztaczają się z wysuniętej nad przepaścią półki skalnej, nazywanej „Językiem Trolla”, są naprawdę imponujące! Żaden docierający tu turysta nie odchodzi bez pamiątkowego zdjęcia. 

Gdzie znajduje się najpiękniejsze widokowo miejsce na świecie? Na Języku Trolla
fot. Fotolia

Język Trolla (lub też Trolltunga) znajduje się w Norwegii na pograniczu płaskowyżu Hardangervidda. Charakterystyczna półka skalna zawieszona jest 700 metrów nad jeziorem Ringedalsvatnet.

Ta niezwykła atrakcja w „kraju fiordów” zajmowała czołowe pozycje w rankingach najchętniej odwiedzanych atrakcji przez turystów z całego świata czy w rankingu dziesięciu najlepszych miejsc do wędrówek (Top 10 Hiking Trails in the World).

Bardzo często zdarza się, że przy wejściu na skałę zbierają się dziesiątki chętnych, aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w niezwykłej scenerii, na tle błękitnych wód jeziora Ringsdalsvatnet.

Droga na słynny Język Trolla jest wymagająca i polecana raczej wprawionym wędrowcom. Podróż w obie strony zajmuje bowiem około 8 godzin. Jednak widoki, które czekają nas na samej górze, są zdecydowanie warte każdego wysiłku. Również po drodze, w czasie długiej wyprawy na Trolltungę, czekają na nas niesamowite norweskie krajobrazy. Wspomnienia też będą niezwykłe!

Jak dotrzeć do Trolltungi?
Najpierw trzeba dojechać do Tyssedal nad Sorfjorden, a następnie skręcić w wąską uliczkę w kierunku Skjeggedal i jechać do parkingu (koszt ok. 100 koron norweskich dziennie). Stamtąd czeka nas tylko piesza wędrówka. Cała trasa na Trolltunga jest bardzo dobrze oznaczona. Wycieczka w obie strony zajmuje od 8-10 godzin – warto się więc dobrze przygotować na tę wyprawę.
Kiedy najlepiej jechać?
Sezon trwa tutaj od połowy czerwca do połowy września. I to najlepszy czas na trekking, bo nie musimy obawiać się śniegu na trasie.
Co warto zabrać?
Dobre buty trekkingowe, krem z wysokim filtrem UV, dobre okulary przeciwsłoneczne i nakrycie głowy – wszystko jest tak samo ważne.

Zobacz także

Zobacz także

___

RadioZET.pl/NC