Zamknij

Wizz Air i Ryanair zwiększą częstotliwość połączeń w okresie świątecznym. Zaoferują 21 tys. dodatkowych miejsc

05.12.2022 10:28

Niskokosztowi przewoźnicy lotniczy, Ryanair oraz Wizz Air, w okresie świąteczno-noworocznym zwiększą częstotliwość niektórych rejsów z oraz do Katowic. Tym samym linie zaoferują około 21 tys. dodatkowych miejsc w samolotach.

Samoloty linii Wizz Air i Ryanair na lotnisku
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EASTNEWS

W piątek Piotr Adamczyk z zespołu prasowego Katowice Airport poinformował PAP, że w okresie świąteczno-noworocznym wzrośnie częstotliwość rejsów wykonywanych z oraz do Pyrzowic na wybranych trasach regularnych. Na taki krok zdecydowali się Wizz Air oraz Ryanair.

Zobacz także: Nowa linia lotnicza w Polsce. Już niebawem uruchomi połączenie do pięknego miejsca w Europie

Katowice. Wizz Air i Ryanair zwiększą częstotliwość połączeń w okresie świątecznym

Węgierski przewoźnik Wizz Air w okresie od 12 grudnia 2022 roku do 10 stycznia 2023 r. na wybranych katowickich trasach wykona 49 dodatkowych rotacji (kursów tam i z powrotem). Linia zwiększy tygodniową częstotliwość połączeń ze stolicy woj. śląskiego do Barcelony (z dwóch rotacji do trzech tygodniowo), Kutaisi (z trzech do czterech), Leeds-Bradford (z dwóch do trzech), Londynu-Luton (z dziesięciu do czternastu), na Maltę (z dwóch do trzech) oraz do Oslo-Torp (z trzech do czterech).

We wspomnianym okresie przewoźnik wykona też o piętnaście rotacji więcej na trasie Katowice - Dortmund. Ponadto od grudnia br. do 25 marca 2023 r., czyli do ostatniego dnia obowiązywania rozkładu zimowego, Wizz Air zamiast sześciu rejsów tygodniowo z Pyrzowic do Eindhoven, będzie wykonywał ich siedem.

Z kolei Ryanair w okresie świąteczno-noworocznym zrealizuje po jednej dodatkowej rotacji na połączeniu z Katowic do Londynu-Stansted (w dniach 21 i 28 grudnia oraz 4 stycznia 2023 r.).

W sumie w okresie świąteczno-noworocznym Wizz Air i Ryanair zaproponują około 21 tys. foteli więcej na wybranych trasach z Pyrzowic, w porównaniu ze standardowym oferowaniem w rozkładzie Zima 2022/23 - podsumował Adamczyk.

Zimowy rozkład lotów z lotniska w Katowicach

Od 30 października br. obowiązuje zimowy rozkład lotów. Z Katowic dostępnych jest ok. 60 tras w ruchu regularnym i czarterowym na ok. 60 lotnisk w 30 państwach. Połączenia regularne (łącznie 39 tras) oferuje pięciu przewoźników: Wizz Air, Ryanair, Lufthansa, Polskie Linie Lotnicze LOT i KLM.

Najbogatszą siatkę połączeń regularnych deklaruje Wizz Air - 23 kierunki. Samoloty węgierskiego przewoźnika obsługują loty do 13 państw, w tym do Wielkiej Brytanii (Bristol, Leeds-Bradford, Doncaster-Sheffield, Liverpool, Londyn-Luton), Włoch (Neapol, Rzym–Fiumicino i Katania) czy Hiszpanii (Barcelona, Fuerteventura, Teneryfa).

Wizz Air lata też do Norwegii (Bergen i Oslo-Torp), Niemiec (Dortmund), do Malmo w Szwecji, Larnaki na Cyprze, Reykjaviku na Islandii, na portugalską Maderę czy na Maltę. Ponadto w sezonie zimowym Wizz Air obsługuje połączenia z Katowice Airport do Aten, Eindhoven, na lotnisko Kutaisi w Gruzji, do Tel Awiwu i do Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Zobacz także: Kolejne problemy na europejskim lotnisku. W ciągu dwóch miesięcy odwołane zostaną setki lotów 

Ryanair w sezonie zimowym zgłosił 13 kierunków z Katowic - w tym cztery do Włoch (Katania, Mediolan-Bergamo, Wenecja i Forli), trzy do Wielkiej Brytanii (Londyn-Stansted, Manchester i Edynburg), dwa do Niemiec (Dortmund i Kolonia/Bonn), a także do Pafos na Cyprze, Aten, Dublina oraz do Oslo-Gardermoen. Siatkę połączeń regularnych Katowice Airport w sezonie zimowym uzupełnią Warszawa (Polskich Linii Lotniczych LOT), Frankfurt (Lufthansy) oraz Amsterdam (KLM).

Z kolei biura podróży zapowiedziały z Pyrzowic 23 kierunki czarterowe. Po cztery trasy wiodą do Egiptu (Hurghada, Marsa Alam, Sharm El Sheikh, Taba) oraz Hiszpanii (Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, Teneryfa). Dostępne są też: Antalya w Turcji i Salalah w Omanie, Dubaj w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, portugalska Madera, Agadir w Maroku czy tunezyjska Djerba.

Z dziewięciu tras dalekodystansowych sześć obsługiwanych jest szerokokadłubowym Boeingiem 787-8 Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT - do Cancun w Meksyku, Punta Cany i Puerto Platy w Dominikanie, do Bangkoku i Phuket w Tajlandii oraz Varadero na Kubie. Ponadto w ofercie dalekich tras dostępne są: Mombasa w Kenii, Bandżul w Gambii i tanzańska wyspa Zanzibar.

loader

RadioZET.pl/PAP(Mateusz Babak)