Zamknij

LOT ogłosił dwie nowe trasy z lotniska w Radomiu. To ulubione kierunki wakacyjne Polaków

12.01.2023 11:08

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy kochają podróżować - polskie linie lotnicze LOT ogłosiły dwie nowe trasy z lotniska w Radomiu. Od czerwca pasażerowie będą mogli polecieć do Grecji oraz Albanii. Sprawdź szczegóły.

Samolot PLL LOT
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EASTNEWS

We wrześniu 2018 roku sąd ogłosił upadłość lotniska w Radomiu. Miesiąc później port ten został oficjalnie przejęty przez Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze", które sukcesywnie go rozbudowywało. W połowie 2022 r. poinformowano, że w kolejnym sezonie letnim lotnisko uruchomi pierwsze regularne trasy. Chodzi tu o połączenia do trzech europejskich stolic - Paryża, Rzymu oraz Kopenhagi. Rejsy wystartują 28 kwietnia br. i będą obsługiwane przez PLL LOT. 

To jednak nie koniec niespodzianek. Polskie narodowe linie lotnicze właśnie poinformowały, że planują uruchomić z portu w Radomiu kolejne dwie trasy. Gdzie będziemy mogli polecieć?

LOT ogłosił dwie nowe trasy z lotniska w Radomiu

LOT z lotniska w Radomiu uruchomi dwie trasy - do miasta Preweza oraz Tirany. Jak podaje portal rynek-lotniczy.pl, 11 czerwca br. zainaugurowane zostanie połączenie do stolicy Albanii. Trasa będzie realizowana raz w tygodniu - w niedziele. Samolot polskiego przewoźnika wystartuje z Radomia o godzinie 7.50. Z kolei podróż powrotna zaplanowana jest na 10.40. 

Zobacz także: "Zażartowali", że mają bombę w bagażu. Polacy nie zostali wpuszczeni do samolotu

Połączenie z Radomia do Grecji wystartuje kilka dni później, a dokładnie 16 czerwca. Pasażerowie będą mogli udać się do Prewezy raz w tygodniu - w piątki. O 7.20 zaplanowany jest wylot z Polski, zaś o 11.20 odbywać się będzie rejs powrotny.

Bilety trafiły do sprzedaży

Oba połączenia będą realizowane Boeingami 737. Rejsy będą trwać około 2 godzin. Ostatnie loty na tych trasach odbędą się we wrześniu. Bilety na loty z Radomia do Prewezy i Tirany trafiły już do sprzedaży. 

- Nowe połączenia bardzo nas cieszą, ponieważ są to kierunki wakacyjne, chętnie wybierane przez pasażerów, którzy dotychczas podróżowali do Albanii i Grecji z Lotniska Chopina. Popularność Tirany rośnie wśród osób chcących odkryć uroki otwierającej się na turystów Albanii. Z kolei Preweza jest doskonałym punktem wypadowym, aby poznać walory przyrodnicze i historyczne Peloponezu - czytamy na stronie lotniska Warszawa-Radom na Facebooku.

Anna Dermont z Przedsiębiorstwa Państwowe Porty Lotnicze zarządzającego Lotniskiem Warszawa-Radom dodała, że cieszą się, że LOT, po uruchomieniu sprzedaży biletów do Kopenhagi, Paryża i Rzymu, dostrzegł potencjał do otwierania kolejnych tras. "To również pozytywny sygnał dla innych użytkowników Lotniska Warszawa-Radom" - powiedziała Dermont.

Zobacz także: Popularne lotnisko w Europie szykuje rewolucyjne zmiany. Duże ułatwienie dla pasażerów

loader

RadioZET.pl/rynek-lotniczy.pl