Zamknij

LOT zawiesza trasę z Polski. Latem też zmniejszy liczbę połączeń do niektórych miejsc

02.12.2022 09:32

Latem 2023 roku na pokładach samolotów LOT nie polecimy do miasta położonego u jednego z naszych sąsiadów. Zmniejszy się również liczba rejsów na niektórych popularnych trasach. Zobaczcie, jakie zmiany w swojej siatce połączeń wprowadził polski przewoźnik.

Samolot LOT
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Linie lotnicze od tygodni przygotowują się do kolejnego wakacyjnego sezonu i aktualizują swoje rozkłady lotów. Popularni przewoźnicy poszerzają siatki połączeń o pożądane kierunki, a eliminują te, które nie cieszą się aż takim zainteresowaniem. Ryanair zapowiedział już, że wiosną 2023 roku wystartuje z rejsami na jedną z Wysp Kanaryjskich. Nie wszyscy jednak mają dla turystów tak dobre wiadomości.

LOT latem zawiesi jedną trasę, ale też okroi znacznie liczbę połączeń do wielu innych miast. Koniecznie sprawdźcie, co zmieni się w letnim rozkładzie polskiej marki.

LOT zawiesza trasę z Polski. Zmniejszy też liczbę innych połączeń

Polskie linie LOT zdecydowały o usunięciu z siatki połączeń rejsów do Ostrawy w Czechach. Jak podaje portal rynek-lotniczy.pl, pierwotnie przewoźnik chciał realizować loty tutaj aż 5 razy w tygodniu. Wygląda na to, że latem 2023 na pewno tu nie dolecimy na pokładach rodzimych samolotów.

Prócz tego marka chce zredukować liczbę lotów do innych miast. Decyzja ta obejmie takie cele podróżnicze jak Berlin, Kluż-Napokę, Kopenhagę, Dubrownik, Hamburg, Mediolan, Rygę, Splitu, Sztokholm, Wenecję, Zagrzeb i Astanę w Kazachstanie. Wciąż jednak będą to trasy dostępne dla polskich turystów.

Polska linia lotnicza ma też dla swoich klientów dobre wiadomości. Przede wszystkim w planach pojawiło się wznowienie rejsów z Warszawy do Sarajewa - loty powrócą w marcu i będą realizowane 5 razy w tygodniu aż do końca października.

Mamy też dobrą wiadomość. Część tras LOT-u w sezonie letnim będzie realizowana z większą częstotliwością. Obejmuje to podróże z Warszawy do Amsterdamu, Belgradu, Bukaresztu oraz Pragi. Skorzystacie z nowej oferty polskiego przewoźnika?

Zobacz także: Wraca popularna trasa kolejowa z Polski. Turyści skorzystają z niej już w grudniu

Źródło: rynek-lotniczy.pl

loader