Zamknij

Netflix szuka stewardes i stewardów do swoich prywatnych samolotów. Oferują 1,7 mln zł rocznie

19.01.2023 09:57

Netflix, jeden z największych serwisów streamingowych na świecie, szuka pracowników chętnych do dołączenia do ich "wymarzonej ekipy". Poszukiwani są stewardzi i stewardesy, którzy będą pracowali na pokładach ich prywatnych samolotów. Nowa zatrudniona osoba będzie mogła liczyć na sporo podróży i naprawdę wysokie zarobki. 

Netflix szuka stewardes i stewardów
fot. Shutterstock

Netflix to znana na całym świecie platforma udostępniająca i produkująca wiele seriali i filmów. Dużą popularność zdobyły między innymi takie produkcje jak "The Crown", "Stranger Things" czy "Emily w Paryżu". Tym razem słynny serwis streamingowy nie szuka aktorów czy statystów. Netflix chce zatrudnić załogę pokładową do swoich odrzutowców. 

Zobacz także: Zadzwonił na infolinię Wizz Aira. Dostał rachunek na 1,2 tys. złotych

Netlix poszukuje załogi pokładowej do swojej floty samolotów

Nowo zatrudniona osoba będzie pracowała w San Jose w stanie Kalifornia w USA. Do głównych zadań stewarda czy stewardesy będzie należało zapewnienie bezpieczeństwa oraz obsługa pasażerów podróżujących na pokładzie średnich odrzutowców (Super Mid-Size Jets), a w razie potrzeby również na pokładzie odrzutowca Gulfstream G550

W ramach obowiązków pracownik będzie musiał przeprowadzać kontrolę kabiny przed lotem, odprawiać pasażerów, a także zarządzać pracą w hangarze w San Jose, czyli dbać o zaopatrzenie magazynu i samolotu. Stewardessa lub steward będzie odpowiedzialny również za pakowanie bagażu (w wyjątkowych sytuacjach), a także przenoszenie przedmiotów o wadze do 14 kg.

W ogłoszeniu Netflixa podano, że poszukiwana jest osoba z doświadczeniem, na stanowisko kierownicze. Od kandydata będą wymagane dyskrecja, duża motywacja do pracy oraz pełna dyspozycyjność. Zatrudniona osoba musi być gotowa na loty nie tylko krajowe, ale też międzynarodowe - samoloty Netflixa latają zarówno po USA, jak i do dalszych kierunków. Warto wspomnieć, że firma ma ponad 30 biur na całym świecie, w tym m.in. w Mexico City, Seulu, Tokio, Londynie czy Warszawie.

To, co wydaje się najciekawsze, to oferowane wynagrodzenie. Zgodnie z informacją przekazaną przez Netflixa zarobki mają wynosić od 60 do 385 tysięcy dolarów, czyli do prawie 1,7 mln złotych rocznie. Jak wyjaśniono, "wysokość wynagrodzenia będzie zależała od wielu czynników, w tym doświadczenia i umiejętności". 

Źródło: cnbc.com, Fly4free

loader