Zamknij

Nowa egzotyczna trasa z Polski. To jeden z najpopularniejszych dalekich kierunków

30.11.2022 10:50

Lotnisko w Poznaniu poinformowało o uruchomieniu nowego, dalekiego połączenia. Jeszcze w tym roku wystartują czarterowe loty do jednego z ulubionych egzotycznych kierunków Polaków – Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Bilety są już dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika. 

Zjednoczone Emiraty Arabskie
fot. Shutterstock

Sezon zimowy w turystyce już się rozpoczął. Okazuje się, że kiedy w Polsce coraz bardziej doskwierają nam niskie temperatury i brak słońca, wiele osób chce uciekać w cieplejsze regiony świata. Już niebawem nowe możliwości pojawią się na lotnisku w Poznaniu, skąd egzotyczne połączenie uruchomi linia czarterowa Enter Air.

Zobacz także: Wracają maseczki w samolotach. Pierwszy kraj na świecie przywraca restrykcje

Nowa trasa z Poznania do Dubaju

Władze lotniska w Ławicy ogłosiły, że polski przewoźnik czarterowy Enter Air uruchomi bezpośrednie loty z Poznania do Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Trasa ma zostać zainaugurowana jeszcze w tym roku, tuż przed świętami – 23 grudnia. 

Loty zaplanowano raz w tygodniu – w piątki. Samoloty będą startowały z Poznania o 8.05 i lądowały na lotnisku Dubaj-Al Maktoum położonym ok. 37 km od miasta. Rejs do ZEA trwa około 5 godzin i 40 minut

Jak podkreślił przewoźnik, loty będą realizowane na pokładach samolotów Boeing B737-800.

Ile kosztują bilety na tę egzotyczną trasę? Przykładowo za przelot w dwie strony (z wylotem 30 grudnia i powrotem 6 stycznia) trzeba zapłacić około 2600 zł. Warto zaznaczyć, że w cenie biletu zawarty jest nie tylko bagaż podręczny (o wadze do 5 kg), ale również bagaż rejestrowany, którego waga na trasie do Dubaju nie może przekroczyć 16 kg.

ZEA najpopularniejszym kierunkiem na wakacje zimą

Jak informowaliśmy w minionym tygodniu, z danych opublikowanych przez portal Wakacje.pl wynika, że Zjednoczone Emiraty Arabskie to najchętniej wybierany kierunek egzotyczny na wakacje zimą. 

Nie ma się czemu dziwić. Do urlopu w tym miejscu zachęca słoneczny klimat - od października do marca temperatura w Emiratach waha od 20 do 30 st. Celsjusza, więc to idealny czas na wypoczynek i zwiedzanie. Numerem jeden w ZEA jest Dubaj, nazywany miastem rekordów. To tutaj znajdziecie najbardziej luksusowe hotele (nawet z 7-gwiazdkowym standardem), najwyższe budynki, najnowsze modele samochodów, a nawet najdroższy na świecie deser warty ponad 800 dolarów. Duże wrażenie robią sztucznie usypane Wyspy Palmowe, nazywane ósmym cudem świata.

Ci, którzy chcą odpocząć od zgiełku i przepychu Dubaju, mogą wybrać się na urlop do Ras al-Khaimah. Miejsce to słynie z szerokich, piaszczystych plaż, malowniczych pasm górskich i pustyni o niemal czerwono-pomarańczowym kolorze.

Źródło: pasazer.com

loader