Zamknij

Nowa linia lotnicza w Polsce. Już niebawem uruchomi połączenie do pięknego miejsca w Europie

05.12.2022 09:10

Wiosną 2023 roku polscy turyści będą mieli okazję podróżować na pokładach samolotów nowej linii lotniczej. Do naszego kraju wchodzi PLAY, który uruchomi połączenia z portu lotniczego w Warszawie. Zobaczcie, gdzie będzie można polecieć.

Lotnisko Chopina
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

W ostatnim czasie pojawia się wiele doniesień o aktualizacji rozkładów lotów znanych przewoźników. LOT ogłosił, że zamierza zawiesić jedną z tras z Polski i przy okazji zmniejszy liczbę połączeń na innych odcinkach. Inne linie lotnicze z kolei poszerzają swoją siatkę połączeń. W Polsce pojawią się niebawem również nowe marki.

Już wiosną 2023 roku do Polski wejdzie firma PLAY. Islandzka linia lotnicza będzie przewozić pasażerów z Lotniska Chopina do Keflaviku. Sprawdźcie, kiedy będzie można tam polecieć po raz pierwszy.

Nowa linia lotnicza PLAY w Polsce. Uruchomi połączenie na Islandię

Jak podaje portal rynek-lotniczy.pl, już wiosną 2023 roku islandzkie linie lotnicze będą latać z Polski. Samoloty PLAY mają przewozić pasażerów z Warszawy do Keflaviku. Pierwszy rejs odbędzie się 3 kwietnia 2023 roku. Docelowo będzie można dostać się do Islandii 2 razy w tygodniu - w poniedziałek oraz w piątek.

PLAY będzie realizował loty na Islandię airbusami A320neo. Już teraz możecie zajrzeć na stronę internetową przewoźnika i zabookować bilety. Podróż w jedną stronę będzie kosztowała ok. 500 zł, a wejściówki w obie strony ok. 700 zł.

Z Warszawy samoloty będą startowały o godz. 21.55, aby wylądować na miejscu ok. godz. 00:15. Podróż będzie trwała nieco ponad 4 h. Z kolei z Islandii przewoźnik będzie ruszał o godz. 14:50, aby w Polsce zameldować się o godz. 20:55.

Warszawa będzie dobrym dodatkiem do naszej siatki połączeń na rok 2023. To piąty nowy kierunek, który ogłosiliśmy w ostatnich tygodniach. Wcześniej zapowiadaliśmy uruchomienie lotów do Aten, Porto, Hamburga i Sztokholmu. Wraz z dodaniem czterech nowych airbusów A320/321neo do naszej floty, która w przyszłym roku zwiększy się do 10 samolotów, zrobimy duży krok i zaoferujemy większej liczbie osób możliwość płacenia mniej za przeloty a odbywania częstszych podróży. Czyli tak jak brzmi nasze motto: płać mniej, lataj więcej - powiedział Birgir Jónsson, dyrektor generalny islandzkich linii lotniczych PLAY, cytowany przez rynek-lotniczy.pl

Fly PLAY to islandzkie tanie linie lotnicze z siedzibą w Reykjavíku oraz węzłem na lotnisku Reykjavík-Keflavík. Funkcjonują one od lipca 2019 roku, a zostały założone przez byłych managerów innych islandzkich tanich linii lotniczych - WOW air.

Źródło: rynek-lotniczy.pl

loader