Zamknij

Ta nowa trasa PKP Intercity może być hitem. Ruszy już 11 grudnia

28.11.2022 09:24

PKP Intercity ogłosiło nowość w rozkładzie jazdy. Już niedługo rusza połączenie z Polski na Litwę. Bilety są już dostępne w sprzedaży. 

PKP Intercity
fot. Shutterstock

PKP Intercity zaskoczyło wielu podróżujących. Już w przyszłym miesiącu rusza długie połączenie kolejowe na Litwę. Jak będzie przebiegała ta trasa i ile kosztują bilety? Przedstawiamy szczegóły dotyczące zapowiedzianego przez przewoźnika połączenia. 

Zobacz także: Ryanair ogłosił nowość w siatce lotów. W ostatnich latach ten kraj przyciąga tłumy Polaków

PKP Intercity. Pociągiem z Polski na Litwę

Jak poinformował zespół prasowy PKP Intercity, nowe połączenie kolejowe Kraków – Wilno – Kraków przez Warszawę pojawi się w rozkładach jazdy już od 11 grudnia br. W czasie tej trasy turyści będą zmuszeni do jednej przesiadki. Sprzedaż biletów ruszyła już w piątek.

– Dzięki współpracy PKP Intercity z kolejami litewskimi LTG Link, uzgodnione zostało obustronne skomunikowanie na stacji Mockava, pomiędzy pociągiem IC "Hańcza", a pociągiem LTG Link relacji Wilno – Mockava – Wilno [...] Składy będą podstawiane na ten sam peron, co ułatwi pasażerom przejście między pociągami. Podróż, pomimo że z przesiadką, będzie odbywała się na jednym bilecie – wskazano w komunikacie.

Informacja na ten temat pojawiła się również na profilu facebookowym PKP Intercity.

– Pociąg Hańcza, dotychczas kursujący na trasie Kraków-Suwałki–Kraków, przedłuży swoją drogę do litewskiej stacji Mockava. Tam pasażerowie będą mogli przesiąść się do pociągu LTG Link do Wilna – wszystko z tego samego peronu, na tym samym bilecie! – napisano w poście.

Bilet PKP Intercity z Krakowa do Wilna kosztuje 30 euro, a do Kowna – 25 euro. Za podróż z Warszawy do Wilna pasażerowie zapłacą 25 euro, a do Kowna – 20 euro.

Przewoźnik podkreślił, że rozwijana jest siatka połączeń umożliwiająca podróżnym poruszanie się po Polsce oraz do krajów sąsiednich. Pasażerowie mają do dyspozycji m.in. codzienne połączenia kolejowe z Berlinem, Pragą czy Bratysławą.

Źródło: PAP

loader