Zamknij

Polka pokazała nieznane oblicze rajskiej wyspy. „Dlaczego nikt o tym nie mówi?”

25.01.2023 15:25

Bali to popularna wyspa należąca do Indonezji i przez większość osób kojarzona z rajskimi wakacjami. Z uroków tego miejsca postanowiła skorzystać w ostatnim czasie polska podróżniczka i tiktokerka. Tym razem, zamiast dzielić się w nagraniach pięknem odkrywanej wyspy, postanowiła zwrócić uwagę na poważny problem tego miejsca. „Dlaczego nikt o tym nie mówi?” – pyta autorka krótkich filmików. Sami internauci nie kryją zaskoczenia. 

Wyspa Bali
fot. Shutterstock/TikTok

Kasia to podróżniczka i tiktokertka, która publikuje w sieci swoje materiały pod pseudonimem @bobobrica. W ostatnim czasie zorganizowała sobie wyprawę na Bali. W publikowanych nagraniach pokazuje nie tylko życie codzienne na indonezyjskiej wyspie, ale opowiada też o cenach, atrakcjach, kuchni, noclegach i... największych zaskoczeniach. Podróżnika wskazała na poważny problem, z jakim zmaga się Bali. Chodzi o ogromne ilości zalegających na plażach śmieci.

Zobacz także: Otworzyła minibarek w pokoju hotelowym. Szybko tego pożałowała

Polka wyjechała na Bali. Nie takiego widoku się spodziewała

Bali większości osób kojarzy się z rajskimi piaszczystymi plażami, tarasami ryżowymi, pięknymi świątyniami i idealną pogodą w okresie, kiedy w Polsce panuje sezon zimowy. Niestety ta azjatycka wyspa ma dwa różne oblicza.

Polska podróżniczka opublikowała na TikToku filmiki, w których pokazuje plaże pełne śmieci. "Wszyscy Bali, Bali, wymarzona wyspa. A dlaczego o tym nikt nie mówi?" – komentuje Kasia w jednym z nagrań.

Materiał zebrał już ponad milion wyświetleń i wiele komentarzy. Część internautów nie kryła zaskoczenia, widząc zupełnie inne oblicze popularnej rajskiej wyspy. Inni przyznali, że widzieli na własne oczy, jak duży problem z zanieczyszczeniem śmieciami ma Bali.

"To jest straszne", "Nasz świat jest tak piękny, a to wszystko aż boli", "Szkoda, że tak robią ludzie", "Prawda, plaże zasyfione na maxa" – czytamy w komentarzach. 

Tiktokerka nie ograniczyła się wyłącznie do pokazania szokującego obrazka z balijskiej plaży. Podróżniczka postanowiła dać coś od siebie i zebrać nieco śmieci. Oczywiście to tylko kropla w morzu potrzeb zanieczyszczonej indonezyjskiej wyspy.  

Internauci zwrócili też uwagę na to, że ten problem nie dotyczy tylko Bali. Wiele innych popularnych miejsc zupełnie nie radzi sobie z zalegającymi śmieciami. Można tutaj wspomnieć choćby o Malediwach, Egipcie czy Tunezji.

Źródło: TikTok, WP Turystyka

loader