Zamknij

Ryanair kasuje jedną z najciekawszych tras z Polski. Loty tylko do końca lutego

19.01.2023 14:21

Ryanair wprowadza cięcia w swojej siatce lotów. Z systemu rezerwacyjnego irlandzkiej linii wynika, że już pod koniec lutego zniknie popularne połączenie z Poznania. Polscy pasażerowie nie będą zadowoleni. 

Ryanair, samolot
fot. Shutterstock

W ostatnim czasie tani przewoźnicy regularnie zamykają połączenia. Jak informowaliśmy w minionym tygodniu, Wizz Air jeszcze w styczniu zawiesi trzy trasy z polskich lotnisk – chodzi o połączenia ze Szczecina do Bergen, z Lublina do Oslo oraz z Poznania do Paryża. Teraz cięcia szykują się także u Ryanaira.

Ryanair zamyka trasę z Poznania do Helsinek

Ryanair podjął decyzję o zredukowaniu swojej działalności w Helsinkach. Spośród trzynastu tras europejskich przewoźnik w najbliższym czasie przestanie latać na czterech kierunkach. Cięcia obejmą też Polskę, a dokładniej rejsy z Poznania.

Loty ze stolicy Wielkopolski do stolicy Finlandii wystartowały jesienią 2021 roku. Trasa ta jest obecnie obsługiwana z częstotliwością dwóch rejsów tygodniowo (poniedziałek i piątek). Okazuje się, że pomimo dużego zainteresowania połączenie nie przetrwa zbyt długo.

Z systemu rezerwacyjnego Ryanaira wynika, że ostatni rejs na trasie z Poznania do Helsinek odbędzie się 27 lutego. Później połączenie nie będzie już dostępne. To przykra wiadomość dla wielu podróżujących, bo Helsinki były bez wątpienia jedną z najciekawszych miast w siatce połączeń irlandzkiej linii.

ZOBACZ TAKŻE: Pasażerka nie chciała płacić za dodatkowy bagaż. Tak przechytrzyła Ryanaira [WIDEO]

Tu warto podkreślić, że Ryanair nadal będzie latał do Helsinek z Modlina. Teraz połączenie to jest realizowane dwa razy w tygodniu (piątek i niedziela). Od kwietnia przewoźnik zwiększy na tej trasie liczbę lotów do czterech połączeń tygodniowo (we wtorki, czwartki, piątki i niedziele). Na ten moment ostatni lot zaplanowano na 27 października 2023 roku.

Usunięcie z helsińskiego rozkładu rejsów aż czterech połączeń oznacza, że Helsinki zostaną z dziewięcioma kierunkami europejskimi. Poza wspomnianym już Modlinem będą to Alicante, Girona, Charleroi, Stansted, Bergamo, Beauvais, Wenecja i Zadar. Część z tych kierunków ma charakter połączeń sezonowych, dostępnych tylko w sezonie letnim.

Źródło: Fly4free, pasazer.com

loader