Zamknij

Ryanair ogłosił nowość w siatce lotów. W ostatnich latach ten kraj przyciąga tłumy Polaków

22.11.2022 11:18

Ryanair przygotował kolejną nowość dla swoich klientów. W systemie rezerwacyjnym taniej linii pojawiły się loty z Poznania do Pafos na Cyprze. Ta wiadomość z pewnością ucieszy polskich pasażerów, biorąc pod uwagę fakt, że w ostatnich latach kierunek ten cieszy się ogromną popularnością. 

Ryanair - samolot
fot. PAU BARRENA/AFP/East News

Ryanair nie zwalnia tempa i ogłasza nowe połączenia z polskich lotnisk. Pod koniec minionego tygodnia informowaliśmy, że irlandzki przewoźnik poszerzył właśnie swoją siatkę połączeń z Polski o 16 nowych tras. Będzie można z nich skorzystać już wiosną i latem 2023 roku.

Okazuje się, że to nie koniec dobrych wiadomości. Szykuje się bowiem kolejna nowość od Ryanaira – loty do Pafos. Bilety lotnicze są już dostępne w sprzedaży. 

Nowa trasa Ryanaira. Polecimy na słoneczny Cypr

Jak wynika z systemu rezerwacyjnego, Ryanair od 29 marca uruchomi nowe połączenie z Poznania do Pafos na Cyprze. Rejsy na tej trasie mają być realizowane dwa razy w tygodniu – w środy oraz soboty.

Wyloty z Poznania są zaplanowane na godz. 4.50, z lądowaniem w Pafos o 8.15 czasu lokalnego (w środy). Z kolei w soboty start samolotu z Polski zaplanowano na 15.25, a lądowanie na Cyprze o 18.50. 

Warto podkreślić, że jest to drugie podejście Ryanaira do tej trasy. Pierwotnie miało ono wystartować w 2020 roku, jednak z powodu wybuchu pandemii i licznych restrykcji w podróżach plany te zostały zawieszone.

Zobacz także: Pasażerowie Ryanaira nie kryli zaskoczenia. Przypisano mi miejsca, które nie istniały w samolocie 

Pafos na Cyprze: gwarancja 300 słonecznych dni w roku

Pafos to urokliwe miasto oraz popularny ośrodek turystyczny położony na południowo-zachodnim wybrzeżu Cypru. Miejsce to łączy uroki kurortu wakacyjnego z niezwykłymi miejscami, które ocalały z przeszłości. Wśród najciekawszych punktów warto wymienić bizantyjski zamek oraz Park Archeologiczny Kato, którego częścią są tzw. Grobowce Królewskie. Za sprawą swojej historii i bogactwa zabytków Pafos w całości zostało wpisane na listę UNESCO.

To dobry kierunek nie tylko dla wielbicieli zwiedzania, ale również miłośników plażowania. Popularnym punktem wśród turystów jest m.in. Lara Beach oraz St' George Beach. Atutem Pafos, jak i całej wyspy, pozostaje klimat, który zapewnia 300 słonecznych dni w roku. 

Źródło: Ryanair, Fly4free

loader