Zamknij

Ryanair poszerza swoją letnią siatkę połączeń. Przewoźnik zapowiedział dwie nowe trasy z Polski

13.01.2023 14:05

Ryanair dodał do swojego letniego rozkładu lotów kolejne dwie trasy z Polski. Jeszcze w marcu pasażerowie będą mogli polecieć z Łodzi na lotnisko w Bergamo. Z kolei w maju wystartuje połączenie z Gdańska do Rzymu.

Samolot linii Ryanair na lotnisku
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EASTNEWS

Irlandzki przewoźnik cały czas poszerza swoją letnią siatkę połączeń na 2023 rok. Nie tak dawno informowaliśmy, że Ryanair w marcu wznowi trzy zawieszone trasy z Polski -  przywróci połączenia do Aten z Krakowa, Wrocławia oraz Warszawy. Chwilę później linia dodała do swojego rozkładu lotów kolejną trasę z naszego kraju; tym razem z Bydgoszczy do Bristolu, która wystartuje w kwietniu. Okazuje się, że to nie koniec dobrych wieści. Właśnie Ryanair ogłosił dwa nowe połączenia z Polski.

Ryanair. Nowa trasa z Gdańska do Rzymu

Przewoźnik poinformował, że w sezonie letnim będzie latać z lotniska w Gdańsku do Rzymu. Połączenie do stolicy Włoch zostanie zainaugurowane na początku maja, a samolot Ryanaira będzie obsługiwać tę trasę dwa razy w tygodniu - w każdą środę oraz niedzielę. Ostatni lot odbędzie się 27 września.

Zobacz także: Pierwsza linia w Europie wprowadzi szybkie darmowe wi-fi w samolocie. To będzie rewolucja w lataniu

W związku z nadchodzącą Wielkanocą i latem cieszymy się, że możemy zaoferować naszym polskim klientom jeszcze większy wybór, dodając to nowe połączenie do Rzymu jako część naszego rozkładu na lato 2023 - mówi Dara Brady z linii lotniczej Ryanair, cytowany przez portal trojmiasto.pl.

Jak zauważa portal fly4free.pl, połączenie między Gdańskiem a Rzymem będzie piątą trasą Ryanaira z Polski do stolicy Włoch. Irlandzki przewoźnik lata tam już z Krakowa, Poznania, Wrocławia oraz Warszawy. Po raz pierwszy jednak linie zabiorą pasażerów na lotnisko Fiumicino, położone około 20 km od centrum Rzymu. Do tej pory Ryanair oferował z naszego kraju wyłącznie rejsy do portu Ciampino.

Ryanair poleci z Łodzi do Mediolanu

Ale to nie wszystko. Ryanair poinformował, że do swojej letniej siatki połączeń dodaje również trasę z Łodzi do Mediolanu Bergamo. Pierwszy rejs do Włoch odbędzie się w kwietniu. Pasażerowie będą mogli tam podróżować trzy razy w tygodniu. 

Zobacz także: LOT ogłosił dwie nowe trasy z lotniska w Radomiu. To ulubione kierunki wakacyjne Polaków

Przypomnijmy, że pod koniec grudnia 2022 r. Ryanair podał, że latem uruchomi połączenie z Lublina do Bergamo. Samoloty irlandzkiego przewoźnika mają latać na tej trasie trzy razy w tygodniu - w poniedziałki, piątki oraz niedziele. Jak wynika z systemu rezerwacyjnego linii, pierwszy rejs zaplanowano na 26 marca 2023 r.

Bergamo położone jest w północnej części Włoch, u południowych podnóży Alp Bergamskich. Miasto to cieszy się ogromną popularnością wśród turystów - każdego roku to niezwykłe miejsce odwiedzają tysiące osób. Nie ma się zresztą co dziwić. Bergamo zachwyca nie tylko krajobrazami, ale oferuje również wiele atrakcji, więc nie sposób się tu nudzić. Będąc w tym włoskim mieście, warto m.in. wybrać się na spacer po starówce, zwiedzić Bazylikę Matki Bożej Większej czy przejechać się kolejką Funiculare.

loader

RadioZET.pl/fly4free.pl/rynek-lotniczy.pl/trojmiasto.pl